View Single Post
  #8  
Vechi 08.02.2023, 23:36:13
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.970
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Eu as ajuta fara numar familiile care fac copiii.

Pentru fiecare copil un salariu minim pe economie.

Atunci sa vezi demografie crescuta...
Deja sunt măsuri în Ungaria și Polonia, și Ungaria era campioană la căsătorii, caut acum știrile le-am citit de-a lungul unor luni, cred că o să scriu la threadul Valurile Vremurilor, cam tot ce se face bine în Polonia și Ungaria și cât de prost ne conduc actualii guvernanți, ca omul de rând să aibă o măsură a jafului și proastei administrări.

Ungaria se laudă cu cel mai mare număr de căsătorii din Europa

Ultimele date statistice UE indică faptul că Ungaria a înregistrat 6,88 căsătorii la 1.000 de locuitori în 2020, semnificativ mai multe decât următoarea clasată, Letonia (5,63) și Lituania (5.47).

Astfel, ungurii au înregistrat peste dublul mediei din UE, de 3,2, potrivit Hungary Today.

Ungaria a consemnat 1,52 divorțuri la 1.000 de locuitori, ușor sub media UE de 1,6.

____________________

Totul pleacă de la politica de administrare a statului, vrei nu vrei bugetele și prioritățile acolo se stabiliesc.

Orice am face totul se va reduce la votul din 2024, când vor fi 4 rânduri de alegeri decisive pt următorii 20 de ani ai României, în 2004 a fost ultimul an când au picat toate și prezidențiale (care sunt la 5 ani) în același timp și atunci s-au pus bazele a ce vedem până astăzi.
Dacă în 2024 românii nu se trezesc masiv măcar la Europarlamentare-Locale și Parlamentare (prezidențialele or fi deja jucate dar la restul nu e așa), mi-e teamă că această țară nu-și va mai aparține și ce se va face în 2024 va afecta următorii 20 de ani.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 08.02.2023 at 23:38:19.
Reply With Quote