View Single Post
  #10  
Vechi 02.06.2007, 05:11:49
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de cozia
Cu multa tristete in suflet vad cum majoritatea copiiilor cu parinti divortati sau separati sunt pur si simplu DEVASTATI sufleteste. Este o suferinta CUMPLITA cum numai cineva care a trecut in copilarie prin asa ceva, si face efortul sa-si aminteasca poate intelege. Nu exista cuvinte care sa descrie sentimentul efectiv ca de moarte, de iad, fara exagerare prin care trece copilul cind un parinte isi face bagajul si pleaca, mai ales daca copiii au tinut mult la el/ea. [...] NU DIVORTA, asa bun rau cum este, tine-l pe aproape, exista legaturi sufletesti intre copil si tata care nu se vad, si nevazindu-le tindem sa credem in orbirea noastra ca ele nu exista si deci nu sunt asa de "vitale" si putem sa-l trimitem la "plimbare"
Andrei, m-a impresionat tare mult mesajul tau... si eu gandesc la fel dar nu cred ca as fi putut-o spune atat de bine cum ai facut-o tu. Nu am avut parte de despartiri in familie, slava Domnului, iar eu si sotul meu nici nu avem copii deocamdata, dar ma gandesc cu groaza de ex. cat ar suferi nepoteii mei, in sufletelul lor, daca parintii lor s-ar desparti, cum mai zice cumnata-mea cateodata, mai in gluma mai in serios. Sper ca Mihaela sa tina seama de sfatul tau si de altele asemenea. Doamne ajuta!
Reply With Quote