Subiect: Sa fie omorati!
View Single Post
  #4  
Vechi 21.02.2017, 00:51:50
Alex89 Alex89 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2017
Mesaje: 20
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Si a dat Dumnezeu si lege noua si judecator nou al legii: iubeste-ti aproapele ca pe tine insuti.

Iar daca pacatele erau pedepsite prin lege in legea Veche, acum ele sunt judecate de noul Judecator, de Hristos.

Pacatele le judeca acum Hristos, si nu noi insine.
De asta se spune: sa nu judecati, pentru ca judecata toata a luat-o Hristos.

Iar daca aceia fac pacate, Biserica incearca indreptarea lor prin pocainta iar apoi ii exclude.
Sa inteleg ca Vechiul Testament a fost abrogat, si Dumnezeu s-a razgandit: homosexualii nu mai trebuiesc omorati, ci iubiti.



Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Esti exact ca aceia despre care vorbeste Hristos: va rataciti nestiind Scripturile si puterea lui Dumnezeu.
Ai gasit un citat in Scriptura, dar nu ai gasit Duhul Scripturii, care sa-ti arate sensul lucrurilor de dupa cuvinte.
Nestiind Scriptura, am citat-o.Sunt multe pasaje homofobe in Scriptura.
Cu siguranta exista un sens sublim incarcat de dragoste in spatele cuvintelor "să fie pedepsiți cu moartea, sângele lor să cadă asupra lor", dar intelegerea mea vida de Duh il eludeaza.

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Vorbesti despre Hristos, dar tu nu stii ce a zis Hristos? Pentru ca Hristos a dat raspuns la multe dintre problemele VT.
Nu am vorbit de Hristos.

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Esti pe un forum 'crestin', al iubirii, dar tu vorbesti de omor?
Derapajul logic este spectaculos.Sunt pe un forum 'crestin', al iubirii, si vorbesc de omor pentru ca Biblia crestina, 'a iubirii', vorbeste de omor. Pai Dumnezeu Insusi spune sa ii omoram, daca asta este necrestinesc, Dumnezeul Crestin are un mesaj necrestinesc.(fapt cel putin paradoxal)

Last edited by Alex89; 21.02.2017 at 01:27:22.
Reply With Quote