View Single Post
  #8  
Vechi 11.09.2012, 00:43:09
iustin10 iustin10 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.01.2010
Mesaje: 2.305
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andravenache Vezi mesajul

Cred ca Iisus a venit pe pamant si pentru a ne da un exemplu despre cum ar trebui sa ne purtam cu aproapele nostru. El a stat la masa si a fost prieten cu cei pe care farisei ii considerau "cea mai de jos clasa". Ii urmam noi exemplul? Eu cred ca multi dintre ei nu cunosc Adevarul si nu stiu ca pot fi mantuiti, daca se pocaiesc. Cred ca ei risca sa moara in necunoastinta din cauza ca noi nu suntem dispusi sa ii iubim ca pe noi insine. Biblia ne spune ca "nu este mai mare dragoste decât să-și dea cineva viața", dar noi nu suntem dispusi sa dam nici cateva minute din viata noastra.

E greu.... ar trebui facut ceva pentru ei.... dar sincer, nici eu nu stiu de unde as putea incepe. Poate aveti voi idei?
Pai fa si tu ce a facut Iisus,si ce ai facut si azi.Iar Dumnica du te la biserica si multumeste lui Dumnezeu,ca a dat o lege asa minunata,si ca ai putut aprinde o luminita in ochii acelui betiv.
Iti zic eu,ca astfel, si mersul la Biserica va fi altfel,caci va fi din dragoste,caci ai vazut ca Dumnezeu e dragoste ,azi ,cand a fost momentul sa vezi
Reply With Quote