View Single Post
  #1487  
Vechi 03.03.2019, 21:00:02
flying's Avatar
flying flying is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2010
Locație: MIGREZ PRIN DIFERITE LOCURI ALE INIMII IN CAUTAREA LUI DUMNEZEU
Religia: Ortodox
Mesaje: 867
Arrow

Citat:
În prealabil postat de Ali Baba Vezi mesajul
nu conteaza, asa vei proceda in toate situatiile, in absolut orice domeniu, niciodata nu vei accepta ceva care sa combata treaba aia, divinitatea, una singura, care face tot ceea ce stim ca exista doar pentru ca asa vrea muschiu' ei. plus ceea ce nu se vede...

nasol e ca exista oasele si ca bagate in aparate vorbesc... dar asta stim fiecare dintre noi, alegerea voastra este credinta, punct.

totusi, de ce "din nimic" si nu "din cele ce-au fost"?
Am "uitat" intentionat sa pun concluzia la comentariul anterior ca sa vad ce raspunzi . Concluzia pe care nu am pus-o atunci era: analizele genetice nu pot determina evolutia sau creatia.Asemanarea genetica poate fi in egala masura rezultatul creatiei individuale de catre un singur Creator sau rezultatul evolutiei dintr-un singur stramos.Asta duce la ideea de libera alegere , iar ideea de libera alegere duce in final la ....adevarul este doar unul singur,dar tu poti alege sa crezi ca am evoluat tocmai pentru ca Dumnezeu nu a vrut sa-ti forteze mana sa accepti ceea ce nu vrei cu adevarat in sufletul tau. Nu e minunat?

Despre ce oase vorbesti ?Vrem sa aflam noutatile...
__________________
https://youtu.be/mvZARLkQmLk
Reply With Quote