View Single Post
  #7  
Vechi 11.11.2014, 10:52:11
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de fallen Vezi mesajul
Ai inteles bine, era vorba de chiria la magazin. Si asta nu a fost tot, lunea viitoare urmeaza restul, diferenta de bani, inca 1600 lei ( total e 2300 lei/luna). Deci nu va putea lua sefa bani nici duminica viitoare, spre marea-i disperare. Unde mai pui ca 17 e imediat dupa 15, cand teoretic ar trebui sa ne luam din nou chenzinele. De fata din weekend nu-mi facasa mari probleme ca ia doar 200 lei la 2 sapt, propriul salariu ma pune in dificultate...si unde nu mai pui ca al meu vrea pana la sf anului sa imi iau " banii pe concediu" care nu l-am facut. Nici el nu e de acord sa nu platesc facturile la furnizori, ci sa nu mai ia sefa banii in weekend..dar cine sunt eu acum sa ii spun ei ce sa faca??? Dansa e proprietara magazinului si e si manager, teoretic. Acum a cedat actiunile ei altcuiva, unui veterinar,ca asa impune legea la farmacii vet, dar a zis ca ramane dnei ca manager. Al meu are dreptate, dpdv legal nimeni nu are voie sa scoata bani din firma, nici macar patronul, fara o justificare ( salariu, taxe, factura, etc, decat in limita profitului, adica dupa ce se scad toate cheltuielile, sub forma de dividente la care se plateste impozit la stat 16%; asadar, toata lumea incearca solutii alternative, care pe termen lung se dovedesc disfunctionale).
Cu plata zilelor de Co neefectuate, poate ma ajuti tu Yasmina ca esti hr, o sa iti scriu pm.
Asa scrie,ca te lamuresc io' in privat .
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote