View Single Post
  #11  
Vechi 29.03.2021, 17:20:10
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Ascultarea fata de Biserica mantuieste.

In Biserica vorbeste Duhul.
Nu neg, sunt ortodox si stiu asta, cred.

Citat:
Eroarea nip este una vizibila de la mare departare nicidecumnu este una mica sa o poti ignora.
Nu exista erori la cele 7 Trambite Apocaliptice. Necredinciosii gasesc tot felul de ”erori” la altii ca sa-si satisfaca trufia si voirea lor propire. Sunt linistiti si comozi sa nege si sa osandeasca. Daca ar crede ar avea datoria sa citeasca mereu, sa caute Adevarul, sa-si schimbe viata, comportamentul...

Citat:
Nu asculti de Dumnezeuin Biserica.
Zici tu. Stii tu mai bine ca oricine daca ascult sau daca n-ascult. Minti cu tupeu maxim.
Ascult de preoti si invat mereu si iau aminte si la cele 7Tr.Ap prin care sufla Iisus Hristos - Cuvantul. Deci ascult mult mai mult ca tine de exemplu care negi si condamni pripit si infailibil dovedind obedienta lase! Nu vrei sa citesti, nu te documentezi, negi evidenta, minunile, vindecarile, viata, calea lor foarte stramta, incoruptibilitatea fata de regimul comunist... nu vrei sa recunosti si iata eu sunt vinovat pentru neputinta si suficienta trufiei tale si a altora.

Citat:
Te-ai lepadat de Biserica
Ma lepad de minciuna. Ma lepad de satanism, de rautate, de trufie. De ce sa ma lepad de ortodoxie? Mi-a facut mult bine mereu si mie si inaintasilor de 2000 de ani.

Nu de Dumnezeu si de bine ma lepad, nu de Iisus, nu de Trambitele, trimisii si preotii Lui ci de pacatele mele ma lepad incercand sa fiu conform cu voirea Lui Dumnezeu, cu Iisus Hristos - Cuvantul si asa ca sfintii, dreptii si ingerii cat mai asemenea lor fara fariseism, ipocrism, viclenie, desfranare si fatarnicie, far egoism!

Mai greu e sa-mi inving voirea, mai ales aia rea care ma trage spre iad si spre lume. In ciuda faptului ca stiu multe lucruri de la Dumnezeu parca firea mea de capra ma trage sa aleg sa merg spre iad ca prostul si ca nebunul. E o lupta sa poti sa ajungi in Rai pana la urma.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 29.03.2021 at 17:34:24.
Reply With Quote