View Single Post
  #16  
Vechi 30.03.2021, 16:22:29
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Esti un lunatic care umbla pe un pamant rotund imbracat in haine sectare propovaduind "adevarul dinafara adeavrului" care e mai bun si mai adevarat decat adeavrul Bisericii.

Nu contraza ce zici tu esti irelevant.

Biserixa a zis ckar in deplibatatea analizei teolofice ca esti sectar intro secta.
Nu stii ce e Luna dar afirmi ca-s lunatic. Nu stii ce inseamna sa fii lunatic dar afirmi despre mine cu tupeu maxim ca as fi. Daca afirmi ai impresia tu si cei pacaliti de tine ca spui adevarul, ca e asa cum afirmi si ca chiar as fi lunatic.

Pe de alta parte a iubi astrul ceresc Luna, a-l privi si a sta in lumina Lunii e ceva bun, e ceva inaltator, odihnitor. Tu crezi ca e ceva rau si pacatos sa ai relatie cu Luna numind obiceiul de a sta in lumina lunii, sau a iesi sa priveghezi sub Luna ca fiind ceva nebunesc. Pacatul ti-a luat mintile si te-a smintit si socotesti Luna ca pe un rau, ca pe ceva ce produce boli mentale!

Nu exista niciun voi-biserica ci doar tu, cel care faci afirmatii fara acoperire despre mine asa cum faci si despre Cele 7 Tr.Apocaliptice. Judeci tu, stii tu, afirmi tu, proorocesti tu, defapt ai interese viclene si vrei sa te lauzi, pacatul te foloseste fara sa ai habar!

Nu umblu pe pamantul rotund-glob deci lunatic si aiurit esti dumneata! Eu cred in teoria Pac-Man3D-nD. Nu respecti nici macar asta! Se demonstreaza si se dovedeste din ceea ce scri!

Sunt imbracat in Hristos si in Cuvant si nu propovaduiesc ceva anume ci doar cred in ceea ce afirm, marturisesc Adevarul, Ortodoxia si Cele 7Tr.Apocaliptice si Cuvantul lui Dumnezeu. Tu marturisesti PACATUL si necredinta, pacalind ca asta marturiseste Biserica.

Citat:
În prealabil postat de gpalama
Nu contraza ce zici tu esti irelevant.
Biserica e formata din oameni care fiecare zic si cred cate ceva si atunci aia zice BISERICA, ceea ce crede fiecare si impreuna in unitate pentru ca sigur conteaza ceea ce zice si crede fiecare credincios. De aia ne si adunam sa marturisim impreuna dogmele, adevarul si simbolul de Credinta, CREZUL, pentru ca fiecare credincios CONTEAZA in aceasta unitate!

Citat:
Biserixa a zis ckar in deplibatatea analizei teolofice ca esti sectar intro secta.
Nu a zis niciodata Biserica asa ceva despre mine!!! Nu m-a facut sectar, nu m-a scos din biserica pentru ca as fi sectar. Cele 7 Tr. Ap. Nu sunt secte caci sectele nu cred in cele 7 Tr.Apocaliptice si nu intemeiaza manastiri unde se pazeste ascultarea, fecioria si saracia.

Invarti mereu marota sectarista ca sa sperii fraierii si sa-i dezbini de credinta in Cele 7 Tr. Apocaliptice. Ca teolog mi-ar fi rusine sa n-am habar ce e o secta si sa nu am discernamant duhovnicesc!

Daca Sf.Sinod a judecat pripit sCNIP si au socotit-o secta pentru interese lor vor raspunde candva pentru asta si se vor pocai, nu mie ci lui Dumnezeu.

Pana atunci e dreptul meu sa cred in Cuvantul lui Dumnezeu in ciuda Sfantului Sinod asa cum cred in Domnul Iisus Hristos in ciuda sentintelor Sfantului Sinedriului de acum 2000 de ani si in ciuda justitiei lumii care L-a osandit prin Pilat din Pont si L-a rastignit pe insusi Domnul, Fiul , Trimisul si unsul lui Dumnezeu, pe Mesia, pe Mantuitorul!

Nu te pripi, vine vremea cand vor crede si se vor intalni cu Domnul si cei ce l-au osandit si cei ce L-au strapuns!

Nu le va fi usor!

Pacatul-stapanul celor care L-au batjocurit, hulit, blestemat, osandit, strapuns ii va pedepsi daca nu se vor pocai!

Cine batjocureste pe Duhul si pe Cuvantul lui Dumnezeu mai mare pacat savarseste si nu i se va ierta... fara pocainta! Luati aminte!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote