View Single Post
  #18  
Vechi 30.03.2021, 17:37:46
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Sectarel, in Biserica te ajuta Dumnezeu.
Nu sunt sectar daca cred in ortodoxie ca mirean din poBOR si cred si in Cele 7 Trambite Apocaliptice si in Cuvantul lui Dumnezeu ci tu esti necredincios, hulicios, batjocoritor! Te ajuta Dumnezeu in masura in care faci voia lui Dumnezeu. Nu te ajuta sa minti, sa hulesti, sa batjocuresti!

Citat:
Mantuirea incepe in Biserica. Nu inafara ei.
Nu-s afara oricat zici tu, sau tot felul de necredinciosi ca tine!
PACATUL te scoate afara! Dumnezeu nu poate sta in unitate cu pacatosii. Toate cele 7 Trambite Apocaliptice si poporul Cuvantului au fost si sunt sfinti cu toata viata lor chiar daca par neinsemnati si micuti ca functii.

Citat:
Sectarel, dacavine Hristos si ma gaseste in Biserixa mai am o sansa prin rugaciunile Bisericii.
Nu-s sectarel. Cine zice ala e, vorba copiilor!
Dar ai dreptate, daca te gaseste in rugaciune, in Biserica, mai ai o sansa prin rugaciunile Bisericii. Ce te faci insa ca Biserica se roaga Domnului Iisus Hristos-Cuvantul pe care dumneata Îl ridiculizezi si-L socotesti secta si-L blestemi si-L faci secta? Se roaga Biserica pentru tine dar ce vei face pana la urma daca tot nu vrei sa te pocaiesti si sa te indrepti?

Citat:
Dar tu esti inafara acesteia
Cu cat repeti minciuna asta cu atat te scoti pe tine in afara Bisericii incat vei avea impresia ca esti inauntru si cand colo tu esti afara!

Oricum nu tu spui cine e inauntru si cine afara ci iubirea si unitatea fratilor in Credinta in Hristos-Cuvantul.

Nu PACATUL decide ci Dumnezeu.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote