View Single Post
Vechi 11.05.2021, 19:20:57
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member

Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul

Ne-a pacalit UE si politicienii verzi cu poluarea ca cica ea produce incalzirea "planetei" si e responsabila de tot felul de boli.
Partea cu poluarea e adevărată. Observi că anotimpurile s-au schimbat fața de cum au fost inainte de anii 90? Cel puțin așa îmi spuneau bunicii și părinții că ei au prins perioada aia. Vara era vara și iarna era iarnă!!!

Caută despre IMO (Convenție Internațională) și MARPOL să vezi ce legi și restricții se pun în TOATĂ lumea (nu UE, ce UE?!), deversarea combusibilului în mare de mâna omului, accidente, etc, duc la distrugerea faunei, ai văzut poate și la știri sau documentare, păsări, animale înghițite de produși petrolieri la mal, e dezastru. Făcute de mâna omului!

Citat:
cauza mortii si bolior ci neascultarea si pacatul!
Aici ai dreptate.

Citat:
Ne pacalesc astia sa ne distrugem toate centralele nergetice si sa cumparam de la ei energie sau panouri solare. Decat niste fraieri aia suntem. Ne distrugem singuri transformandu-ne in colonie, in sclavi.
Putem să ne construim noi panouri solare :D . Da am observat că ne cam vindem din păcate.

Citat:
Ne iau si Credinta si Ortodoxia si ne pun sa ne inchinam la planeta Marte pe care o sa trimita Muska cea mare masini electrice.
Ei, hai să nu exagerăm... Nu ne pune nimeni să ne închinăm la o planetă :)))). Muska era criticat de chinezul Jack Ma la un interviu, că de ce te gândești să colonizezi planeta Marte când sunt multe probleme aici pe Pământ (poluare, chestii etc.) care trebuiesc rezolvate (cam are dreptate). Cea mai bună chestie pe care a făcut-o Muska, este invenția cu mașina electrică. E foarte bună (părerea mea). Nu e rău să visăm la alte planete, ar fi interesant să avem un backup! Dar nu e momentul acum pentru așa ceva. OFF-TOPIC: Am observat una din desenele făcute de Arsenie Boca, unde era afișată o pictură cu un om care vorbea la telefon, era nevasta lui lângă el, o imagine cu o rachetă care se lansa, niște antene-satelit, și Sf. Arhanghel Mihail deasupra zicând vorbele acelea. Dar culmea că omul acesta spunea că își caută loc pe altă planetă să stea, ca nu îl mai interesează mântuirea gen. Mă întreb dacă era vorba de Elon. Culmea că arhanghelul îi răspunde pentru asta, sfârșitul lumii a început.
Reply With Quote