View Single Post
  #5  
Vechi 22.09.2011, 19:11:29
mirela.b
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit parintele arsenie

O minune a parintelui Arsenie traita de mine....s-a intamplat acum 4 ani cand fiind diagnosticata cu cancer limfatic st 3, incepusem curele de chimioterapie, ma simteam f rau,ma deplasam ajutata de altii, mama m-a luat cu ea intr-un pelerinaj la mormantul parintelui Arsenie.
Ajungand la Manastire mama mi-a spus sa merg si eu sa ma ating de mormantul parintelui Arsenie.Dar, cum sa ajung pana acolo, daca eu la cel mai mic efort picam jos?! M-a ajutat mama de am urcat la mormantul parintelui, m-am rugat la mormant dupa care am venit SINGURA neajutata de nimeni, de atunci singura am mers la spital la chimioterapie...si in ziua de azi nu am nevoie de insotitor.Dupa minunea aceasta am fost la spital si in urma unei radiografii dr mi-a spus ca tumoarea mea (25cm)de pe inima si plamani disparuse.
Dupa aceste lucruri petrecute am revenit la mormantul parintelui acum vreo 4 luni, pentru a ma ruga pt un alt necaz(sotul meu a intrat in manastire)...si am venit de acolo cu nadejde si putere pentru a-mi ducea crucea vietii si cu o floare de pe mormantul parintelui pe care maica de acolo ne-a daruit-o.
Chiar daca nu este canonizat, cum nu sunt si alti sfinti.pt mine sunt SFINTI si trebuie respectati ca atare.
Spor la nevointa tuturor!
Reply With Quote