View Single Post
  #68  
Vechi 20.01.2016, 21:50:00
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Scuze ca raspund cu intarziere,dar am avut mai mult de 12 zile in care nu am avut acces la Internet.
Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Deci nu e vorba despre ce a facut ea, ci de faptul ca a trebuie sa supore niste consecinte pe masura.
Nu e atat vorba de ce a facut ea ci de faptul ca s-a aflat.
Nu si-a pierdut reputatia cand le-a facut, si-a pierdut-o cand s-a aflat de ce a facut.
Consecintele le-a suportat.17 ani de ispasire crred ajunge.
Nu inteleg cum adica: "si-a pierdut-o cand s-a aflat de ce a facut".Era o femeie tanara care era indragostita de un barbat foarte frumos si foarte puternic.

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Ca sa nu mai vorbim ca de fapt si de drept, tot ea a fost si cea care a facut in asa fel incat sa se afle.
De ce ar fi vrrut ca sa se faca de "cacao" in public?

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
La fel si cu bietii LGBTQ.
Misto discurs.
Nu despre responsabilitate, nu despre decizii bune sau mai putin bne, ci despre cum ar trebui sa fim feriti de consecinte.
Scopul ptr care am pus link-ul asta nu a fost ptr " bietii LGBTQ"!
De ce am pus adresa asta?
Sunt putini care ridica problema asta a cyberbulling-ului (mai sunt oameni, dar putini care o ridica)asa ca e bun si link-ul asta.Sunt si oameni in toata firea care sunt hartuiti online.Am sa pun zilele astea un link, dar ptr ca e in engleza, am sa traduc o parte.

Zilele trecute o tanara naiva(la noi in tara) s-a intalnit cu un tanar cunoscut pe Facebook cu vreo 3 luni in urma, care dupa ce a profitat de ea, i-a facut si poze compromitatoare ,dupa care a santajat-o.Dupa cateva zilea mai adus vreo doi cu el si obligand-o sa se culce cu ei.Dupa asta a venit momentul cand a spus la parinti.Nu stiu ce s-a mai ales cu treaba asta.Cert e ca o tanara dupa chestia asta ramane cu sechele!!!
Nu stiu daca tineri au de ales, cu Facebook asta.Daca le spune cineva, "vedeti ca acolo sunt multe pericole si oameni cu obraz gros.Oameni fara nici un fel de scrupule.Vede-ti ca cel mai mare pericol e ca intalniti acolo oameni care nu i-ati intalni in viata reala!"
Ar trebui ca la ore de dirigentie sa se spuna astea,nu numai sa dea teme pe Facebook ca e mai usor,chiar daca copii nu au 13 ani. Profesorii trebuie sa fie responsabili.
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote