Subiect: AutoVortex
View Single Post
  #43  
Vechi 27.07.2021, 23:43:34
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.890
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul

Duhovnicii au rol sa fie doctorul sufletelor si tot ceea ce se intampla in Biserica: slujbe, spovedanii, impartasanii, e pentru SUFLET, exceptie Sf. Maslu care te ajuta si pentru trup, iar medicii sunt doctorii trupurilor. Cu tot cu Maslu, tot pensionarii se duc sa ia tratamente cu tot felul de pastile si sa se vaccineze!!! Ce e trup e doar pentru trup ce NU POATE AFECTA SUFLETUL.
Există și popi care fac cântarea pandemiei fără să aibă studii de medicină:

Exemplu, popă speolog prin 2020 când nu erau disponibile:

https://www.antena3.ro/coronavirus/p...ve-588660.html
„îmi vreau babele suspinând în bănci, contrându-se-n cântări, vreau să mă scufund în mulțimea de liceeni care inundă străzile Năsăudului la amiază, hohotind și aruncându-și glume, și mai presus de toate o vreau pe Mama în brațele mele. Și dacă pentru asta trebuie să-mi fac un amărât de sfert de sfert de virus, îmi fac trei vaccinuri.”


Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Semnul fiarei din cate se spune iti afecteaza si sufletul, adica esti precum controlat mintal te indobitocesti si faci pacate peste pacate intri in patimi si nu mai vrei sa te intorci la Hristos. deci nu are treaba cu vaccinul anti-Covid, pentru ca nu ataca sufletul vaccinul. Dupa aia imi spuneti ca Paracetamol/Aspirina iti face rau trupului (iti poate face daca iei supradoza), dar de fapt se ia cat iti prescrie medicul (o data pe zi sa te vindeci), si preotul cand iti da canon iti prescrie cat il tii si cum il tii.
Am văzut unul care și-a distrus funcția renală luând aiurea paracetamol cică preventiv:
https://ziare.com/social/stiri-socia...-covid-1685578

„Un pacient in varsta de 55 de ani din judetul Neamt a ajuns in stare grava la Spitalul Clinic "Dr. C.I. Parhon" Iasi, dupa ce a luat timp de aproape un an paracetamol si algocalmin, pentru a preveni infectia cu SARS-CoV-2.


Potrivit purtatorului de cuvant al unitatii medicale, pacientul a fost diagnosticat cu insuficienta renala acuta grava, existand riscul ca barbatul sa nu mai poata recupera complet functia renala.”


Semnul nu știu eu care e, nu vreau să mă pronunț decisiv e/nu e, nu vreau să arunc pe nimeni în depresie, frică sau în sens invers în nepăsare față de orice semn al vremii sau într-o abordare prea laxistă.

Nu e bine ca oamenii deja vaccinați să fie speriați că de la înțepătură se ajunge la nu știu ce pentru ca să nu funcționeze un fel de placebo,adică să se tot gândească la asta și să-i scadă imunitatea, nu cred că face bine repetarea obsesivă cum face un site, eu spuneam și de alte vaccinuri nu doar de acesta.

Mă întrebam în raport de bioetică, dacă de ex fac un vaccin altul (altul decât acesta) și mă îmbolnăvesc sau incapacitez, mi-am făcut un rău mie și trupului Templu al Duhului Sfânt ?
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 28.07.2021 at 00:29:26.
Reply With Quote