Subiect: un sfat
View Single Post
  #1  
Vechi 21.10.2008, 22:17:29
florinrusu florinrusu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 12.10.2008
Mesaje: 10
Implicit un sfat

Desi parintii nu m-au putut ajuta, am fost de la tara si multi copii acasa ,mi-am dorit enorm sa fac o facultate. Am intrat la inginerie chimica si am obtinut si o bursa si ma descurcam binisor . In anul trei de facultate am cunoscut o fata (colega) care mi-a povestit ca a avut mai multe relatii dar si faptul ca nu putea avea niciodata copii. Eu nu ma mai culcasem cu nici o fata pana atunci si a reusit sa ma corupa si am cazut in pacat cu ea si atat am fost de orbit de pacat incat am pierdut bursa si aveam multe restante.Ea avea ceva situatie materiala de acasa insa imi spunea ca daca nu ma casatoresc cu ea vrea sa ne despartim. La inceputul anului 4 ne-am casatorit si ne-au ajutat mai mult parintii ei sa terminam facultatea. Au trecut 4 ani de cand am terminat facultatea si de trei ani lucram la aceeasi firma . In ultimul timp am observat cateva schimbari la ea. Nu vrea sa se mai roage deloc, inainte o faceam impreuna dar in urma unor discutii prefer sa o fac pe ascuns, nu mai vrea sa tina post si prefera sa faca anumite activitati duminica: Gatit, curatenie etc.
La inceput ne-am facut impreuna anumite lucruri: un apartament in rate, o masina . Cam acum un an am avut o discutie cu mama mea care mi-a spus sa divortez. Tot cam din aceeasi perioada desi castigam impreuna cam 1000 euro din care 300 is rata la casa, nu am reusit sa ne mai facem nimic in casa. Sa fie oare cauza discutia avuta cu mama?
Imi doresc foarte mult sa avansez in cariera dar pentru asta imi trebuie niste avantaje: limbi straine, calculator etc dar ea vrea ca timpul liber sa-l petrec mai mult cu ea si nu invatand engleza .
Ma gandesc din ce in ce mai mult la divort. Credeti ca este bine sa fac acest pas?
Reply With Quote