Subiect: Viata Dracilor
View Single Post
  #41  
Vechi 31.07.2010, 02:53:23
annajanette
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de adela toaca Vezi mesajul
Daca Dumnezeu este in ceruri eu cred ca dracii ar trebui a fie sub pamant. Nu pot sa inteleg cum poti fi atat de ignorant incat sa afirmi ca dracii sunt in vazduh. Daca dracii sunt in vazduh atunci Dumnezeu unde mai sta? Trebuie sa intelegem ca lucrurile sunt atat de bine oranduite de mana lui Dumnezeu incat oricat ai incerca tu sa vezi draci sau sa ii cauti in pamant sau sub pamant nu ii vei vedea pana la judecata de apoi. Stii de ce?
Pentru ca dracii sunt invizibili. Dar cand injuri sau cand te manii pe aproapele tau sau cand asculti muzica rock (acele ragete infernale care se aud chiar din Iad, spun sfintii parinti), sa stii ca dracul e in tine, nu aproape de tine. Recent Diavolul a intrat in Madalina Manole si a facut-o sa se sinucida. Stii de ce? Pentru ca ii voia sufletul. Asa ca gandeste de doua ori cand il chemi pe cel cu coada, fa cruce cu limba si scuipa in piept. Ti se poate intampla si tie.

Si eu ma mai intreb cateodata ce o fi cu dracii astia, ce or manca, cum s-or imbraca, daca se machiaza - ca atunci chiar ca e mare pacat si noi femeile nu stim ce pacate facem...dar stii ceva, imi e frica... Asa ar trebui sa iti fie si tie.
pai ei de ii vroia sufletul, a facut vraji ceva, asa ne poate vrea sufletul la toti ce facem ne sinucidem toti?
eu nu cert dar vreau sa-mi explici ca m-a speriat ce ai scris tu mai sus
Reply With Quote