View Single Post
  #24  
Vechi 30.11.2012, 08:03:59
George R. George R. is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.11.2012
Mesaje: 32
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Hartford Vezi mesajul
Halal credincios adica cum te-ai suparat pe biserica? fii cuminte... si nu inteleg om minunat preot de exceptie si acum ti-ai schimbat parerea pentru nimica toata?Sint o gramada de mancaruri de post si pentru botez.
daca ai fi citit cu atentie spusele mele, ai fi vazut ca este scris "acest preot urmeaza la conducerea parohiei unuia din cei mai intelepti preoti romani...", iar pentru oricine intelege oarecum limba romana, asta inseamna ca cel in chestiune si "unul dintre cei mai intelepti preoti romani" nu sunt una si aceeasi persoana. una la mana!

doi la mana: nu am voie sa fiu suparat pe Biserica? inteleg sa nu pot fi suparat pe Dumnezeu, insa pe Biserica? mai mult decat atat, nu sunt suparat pe Biserica, ca entitate abstracta, ci pe un reprezentant la ei. si nici macar nu sunt suparat. sunt uluit cum de exista atat de multe interpretari ales aceluiasi subiect. si inca unul extrem de banal.

trei la mana: draga hartford, cred ca nu ar strica sa mai rasfoiesti putin un manual de gramatica din clasa a 4, pentru a revedea situatiile in care trebuie folosite anumite semne de punctuatie. a bon entendeur, salut!
Reply With Quote