View Single Post
  #503  
Vechi 14.02.2012, 08:56:14
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Loredana,

Țin să-ți amintesc de nenumăratele feluri de fructe care se găsesc pretutindeni prin magazine și la piață. Sînt dulciurile lăsate de Hristos pentru noi ca sursă de sănătate, dar și de zahăr, vitamine, minerale, antioxidanți șamd în proporție divină. Interesează-te la un nutriționist competent sau prin cărțile de specialitate ce înseamnă această proporție divină, deși parcă ți-am spus cîndva.

O, evident că poți să-i "smulgi" cu și mai multă dragoste bombonica. Dar copiii trebuie educați de mici despre lucrurile astea și, crescînd, vor înțelege treptat de ce nu sînt bune deși ceilalți copii le numesc gustoase. Dar ce ne facem cu părinții lor, care în ruptul capului nu vor să priceapă niște lucruri de bază în ce privește alimentația sănătoasă?!

Iată că vă dau o idee de ceva dulce: semințe crude cu miere de albine. E o gustare extelentă.
Ai dreptate Florin,pe principiul asta merg si eu.
Iar pt desert aleg fructe:crude ,uscate sau compot.Dintre cele uscate,curmalele sunt favoritele mele.

Am primit un tort de ciocolata de ziua mea,pe care l-am impartit la serviciu deoarece nici eu nu mananc tort :)
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote