View Single Post
  #84  
Vechi 14.02.2013, 18:04:28
nutucutu nutucutu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.08.2010
Religia: Catolic
Mesaje: 1.138
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Da, dar...
Cred ca nu suntem noi capabili sa-I spunem Domnului de ce asa si nu altfel. De ce o fi despicat Domnul Marea Rosie in doua, ca putea sa-i duca pe evrei si prin aer? Sau de ce s-a aratat in tufisul care ardea fara sa se stinga? Putea sa se arate in tufis pur si simplu. Sau de ce a luat forma unui sarpe de arama, in pustiu si nu s-a aratat sub forma de miel? Niciodata nu putem comenta noi de ce Domnul a facut intr-un fel si nu in altul.

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Nu te-ai obosit sa citesti nici macar un rand din argumentare, nu faci decat sa repeti aceeasi ineptie.
Mie mi se pare ca e taman invers. Dansul soarelui pe cer nu are nici o insemnatate luat ca atare. Dar acel fenoment a fost urmat de fenomene de adevarata valoare duhovniceasca: convertiri si vindecari fizice si spirituale. Mai mult decat atat, vi se par fara valoare spirituala pelerinajele care au ca scop cinstirea sfintei Fecioare Maria? Cred ca intelegem diferit "valoarea duhovniceasca". Chiar nu ati vazut bolnavii care nu pot misca un deget, dar au chipul plin de bucurie ca L-au descoperit si s-au impacat cu Hristos? Sau miile de carje lasate ca amintire de cei care s-au vindecat acolo? Nu dansul soarelui pe cer reprezinta minunea. Minunea este ceea a urmat dupa.
Reply With Quote