View Single Post
  #24  
Vechi 29.07.2011, 10:54:27
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Nu. In Franta. Insa deontologia medicilor psihiatri este peste tot aceeasi. M-am informat serios, tocmai pentru ca vroiam sa-l ajut, sa gasesc un medic care sa-i spuna macar ca refuzand tratamentul risca sa fie obligat sa intre intr-un centru de specialitate (exact situatia pe care el nu si-o dorea, tocmai pentru ca intr-un astfel de centru nu mai are spor la manipulat si rascolit vietile oamenilor).

Ii vorbeam cat se poate de calm (de fapt toti cunoscutii imi spun ca sunt de un calm iesit din comun), convingator, apeland la situatii , exemple din literatura (preocupare comuna), filozofie etc. Functiona cinci minute, apoi totul devenea catastrofic.

Mama ta nu are atacuri de panica?
are foarte multe stari, are crize de nervi in care injura si blesteama pe toata lumea, are alteori stari de apatie in care plange si nu scoate o vorba, are la activ tentative de suicid dar si atacuri asupra persoanelor apropiate (ale celor mai apropiate, mama ei si copilul ei adica eu), are momente cand este incoerenta adica sare de la o idee la alta cand se exprima, fara sa para ca-si da seama de asta... si are si perioade.... din ce in ce mai scurte si mai rare, cand se poarta normal.
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote