View Single Post
  #12  
Vechi 23.10.2014, 02:20:40
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Adormirea constiintei religioase! Apa descantata, practica vrajitoreasca alaturi de citirea Imnului acatist al Maicii Domnului, Rugul Aprins fix la 12.00 noaptea! Vrajitoarele vor sa-si innobileze meseria.

De ce sa nu cerem binecuvantare de la duhovnic sa citim rugaciuni noaptea? De ce sa facem ascultare de vrajitoare? Nici macar rugaciunea nu trebuie facuta la comanda diavolului. Am citit undeva ca un pustnic era trezit din somn de catre un diavol noaptea pentru a-si incepe rugaciunea. Acesta, dandu-si seama ca e necuratul, a spus ca se va ruga atunci cand va dori, nu cand ii spune altcineva.

Rugaciunea de noapte este de foarte mare folos, dar trebuie facuta din proprie initiativa sau cu binecuvantarea duhovnicului, nu la indemnul vrajitoarelor.
Chiar mi-a placut acest post si va dau dreptate.
Ca sa va raspund la intrebare,aceste personae nu pot cere binecuvantare de la duhovnic pt ca NU AU UNUL! Nu stiu cu ce se mananca religia in care au fost botezati si cand dau de necaz se invart in cerc disperati ;asa se face ca la momentul oportun vad anunturi cu tamaduitoare si vrajitoare care rezolva MIRACULOS problemele si sunt primii care cad in plasa.
Oamenii care le frecventeaza nu sunt neaparat rai,sunt prosti si imi este tare mila de ei pt ca si eu as fi putut sa fiu in locul lor.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote