View Single Post
  #10  
Vechi 29.01.2024, 12:52:21
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.298
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AdamPS Vezi mesajul
Buna seara.
Am rugămintea sa imi raspunda cineva in cunostinta de cauza, fara sa fiu judecat sau pus la zid. Am fost crestin ortodox botezat. La 27 de ani, m-am botezat la baptisti. Acuma vreau sa trec din nou la ortodocsi. De unde sa incept, ce trebuie sa fac. Multumesc frumos.
Frumos din partea baptistilor ca te-au ajutat cu bani ca sa-ti salvezi copilul...
...si ca ti-au facut cu ocazia asta si o baie.

Dupa ce te ”spala” pe cap, practic erecticii neoprotestanti, ti L-au inchis pe Dumnezeu in Biblie si-si traiesc viatza ca si cum numai acolo Il gasesti, in Biblia lor, desi ei rastalmacesc textele cu grozavie infailibila mai ceva ca papa (citindu-se the pop), si, din pacate, nu numai ei.

Ma bucur ca vrei sa lepezi calea cea larga si ai ales Calea crestin-ortodoxa, calea Lui cea stramta, singura care duce la Viatza Vesnica Fericita, impreuna cu Dumnezeu.

Practic, te duci la cea mai apropiata biserica crestin-ortodoxa de unde locuiesti si discuti cu preotul!
Mai departe e vorba de ascultare, de credinta...
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 29.01.2024 at 12:58:37.
Reply With Quote