View Single Post
  #26  
Vechi 15.03.2010, 16:14:12
flying's Avatar
flying flying is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2010
Locație: MIGREZ PRIN DIFERITE LOCURI ALE INIMII IN CAUTAREA LUI DUMNEZEU
Religia: Ortodox
Mesaje: 867
Arrow †††

Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
Nu am adus degeaba exemplul cu Maica Domnului.
nu l-ai adus degeaba ,l-ai adus impotriva ta dupa cum urmeaza

Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
Cu siguranta acest individ nu este nici ortodox si nici catolic.
Cum poti sa iei de bune niste argumente aduse de o asemenea persoana.
tu esti ateu ,nici ortodox,nici catolic, oare cum pot sa iau de bune niste argumente aduse de o asemenea persoana?deci tu imi ceri sa nu iau in consideratie argumentele tale ; deci tu scrii un mesaj si spui sa nu il luam in considerare...


eu nu sunt influentat de autoritatea ce enunta o idee,FARA sa aduca argumente experimentale dovedite, caci autoritatea unei persoane nu tine loc de argument ;de ce ? pentru ca nu exista persoana perfecta, din punct de vedere moral si avem slabiciuni :vrem sa fim admirati ,celebri ,bogati ,sa dam maselor ce vor sa "auda" si ne-am asigurat succesul (Dawkins s-a imbogatit pe baza fraierilor care i-au cumparat maculatura ,e drept ca a stiut sa speculeze ce-i place sa auda omului ...nu exista Dumnezeu...aveti liber la pacate...si a gasit clienti )

Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
Povestile cu miliardele de ani nu sunt povesti.
dar basme ?

Citat:
În prealabil postat de tailgunner4A Vezi mesajul
Am urmarit video-ul lui Ken Hovind in care incearca sa aduca argumente pentru faptul ca pamantul are 7000 de ani. Nu m-a convins, dar consider ca este printre putinii crestini care incearca sa transeze decisiv divergentele dintre stiinta si religie.
nu confunda evolutionismul cu stiinta ,ca nu e stiinta;evolutionismul e o teorie care nu poate fi demonstrata prin experiment stiintific si orice nu e demonstrat prin experiment ,nu e stiinta(e doar o ipoteza de travaliu) ;si oricum daca ar fi fost adevarat ar fi trebuit ,IN ZILELE NOASTRE ,sa avem milioane de vietuitoare care fac acum(ca doar nu s-a oprit deodata evolutia,nu?) trecerea spre noile forme mai evoluate decat cele prezente +cele prin care au trecut sa ajunga ce sunt azi,dar nu s-a observat nici macar una ? stii desenul acela cu formele intermediare de la maimuta la om? acele fiinte ar trebui sa traiasca si astazi caci erau mai evoluate,destepte ,adaptate decat maimutele din care se trageau,nu?

restul mesajului tau demonstreaza ca n-ai urmarit seminariile lui Hovind ,cred ca ar trebui sa le vezi ca sa il poti combate mai cu succes.
Reply With Quote