View Single Post
  #10  
Vechi 30.04.2006, 22:39:23
raziel
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Matei 13:53 *Dupa ce a ispravit Isus pildele acestea, a plecat de acolo.
54 *A venit in patria Sa si a inceput sa invete pe oameni in sinagoga; asa ca cei ce-L auzeau, se mirau si ziceau: „De unde are El

intelepciunea si minunile acestea?
55 *Oare nu este El fiul tamplarului? Nu este Maria mama Lui? si Iacov, Iosif, Simon si Iuda, nu sunt ei fratii Lui?
56 *si surorile Lui nu sunt toate printre noi? Atunci de unde are El toate lucrurile acestea?”

Marcu 3:31 *Atunci au venit mama si fratii Lui, si, stand afara, au trimis sa-L cheme.
32 *Multimea sedea in jurul Lui, cand I-au spus: „Iata ca mama Ta si fratii Tai sunt afara si Te cauta.”
33 *El a raspuns: „Cine este mama Mea si fratii Mei?”
34 *Apoi, aruncandu-si privirile peste cei ce sedeau imprejurul Lui: „Iata” a zis El „mama Mea si fratii Mei!
35 *Caci oricine face voia lui Dumnezeu, acela imi este frate, sora si mama.”

Luca 11:27 *Pe cand spunea Isus aceste vorbe, o femeie din norod si-a ridicat glasul si a zis: „Ferice de pantecele care Te-a purtat si

de tatele pe care le-ai supt!”
28 *si El a raspuns: „Ferice mai degraba de cei ce asculta Cuvantul lui Dumnezeu, si-L pazesc!”

Ioan 2:3 *Cand s-a ispravit vinul, mama lui Isus I-a zis: „Nu mai au vin.”
4 *Isus i-a raspuns: „Femeie, ce am a face Eu cu tine? Nu Mi-a venit inca ceasul.”

Galateni 4:4 *Dar cand a venit implinirea vremii, Dumnezeu a trimis pe Fiul Sau, nascut din femeie, nascut sub Lege,
Reply With Quote