View Single Post
  #34  
Vechi 10.10.2018, 17:48:52
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ali Baba Vezi mesajul
in afara de chestiuni ce tin de dogma sau de canoane, si aici nu pentru ca stii cu adevarat ci pentru ca nu stiu eu mare lucru si nu-mi pot da seama daca stii cu adevarat cum stau lucrurile, in rest nu stii mare lucru si ce stii este gresit de cele mai multe ori. nu mai insist pentru ca nu are rost, uita-te si tu ce inseamna intotdeauna pentru tine...

apoi, mi se pare de o ignoranta desavarsita sa spui ca biserica cutare s-a desprins si a devenit autocefala, asta arata ca esti chiar mai habarnist decat credeam...

:) ceva pt filorusii forumului, astia care ma doriti in afara lui :), auziti ce zice catalin? daca biserica ucrainieana s-a desprins, gata, de-acum poa sa-si traga si autocefalie...:))
Da, daca te contrazice cineva inseamna ca el nu stie nu ca tu gresesti cu ceva, esti convins de parerile tale chiar daca nu stii despre ce se vorbeste.
Biserica Rusiei s-a desprins dupa Sinodul Florenta, cand Patriarhul Constantinopolului tragea spre erezie. Patriarhia Rusiei a fost apoi recunoscuta de toate celelalte patriarhii. Cei care te doresc in afara forumului nu o fac pentru ca ar fi filorusi. Eu am zis demult ca trebuia sa fii banat definitiv. Ai si fost, dar te-ai intors.
Reply With Quote