View Single Post
  #262  
Vechi 05.02.2016, 04:54:09
Dr. Victor Ardeleanu's Avatar
Dr. Victor Ardeleanu Dr. Victor Ardeleanu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.05.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 106
Implicit ?

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
Ei cine! Comentezi și postezi mesaje mai vechi de 4 ani legate de subiectul Arsenie Boca și nu știi de Cristian? :))
Doar v-am spus că am venit aici să mă folosesc duhovnicește de ce mă învățați dvs., toți cei de pe forum. Nu am venit la război, ci la frăție...
Nu este un cuvânt de politețe sau o diplomație. Cel mai mult înveți de la cei care ți se împotrivesc. Azi oamenii îți răsucesc cuvintele, neluând în seamă simplitatea a ceea ce vrei să-i întrebi sau să le spui, crezând că ai ceva cu ei. Eu nu sunt de acord cu asta, fiindcă aduce tulburare.
Nu știu cine este domnul Cristian. Îmi spuneți dvs.?
Copy/paste este ceva universal folosit.
Sinteza este originală.
Dacă vrei să îți faci faimă prin copy/paste, fără să citezi, se cheamă fraudă.
Dacă încerci să aduci studiul altora, respectându-le osteneala, își recunoști neputința că nu poți face ceva original.
Dar ca să faci un copy/paste la subiect trebuie să ai darul de la Dumnezeu să fi citit și să ții minte.
Dacă o faci și cu dragoste de a spune altora se încadrează în "Mat 10:8 în dar ați luat, în dar să dați."
Nu e vreun merit, e un dar, de care nu sunt vrednic.
__________________
Efeseni 5:9 Pentru că roada luminii e în orice bunătate, dreptate și adevăr.10 Încercând ce este bineplăcut Domnului.11 Și nu fiți părtași la faptele cele fără roadă ale întunericului, ci mai degrabă, osândiți-le pe față.

Last edited by Dr. Victor Ardeleanu; 05.02.2016 at 04:58:30.