Subiect: Omule, incotro?
View Single Post
  #149  
Vechi 30.11.2016, 03:20:13
ioan67 ioan67 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2016
Mesaje: 1.458
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mosh-Neagu Vezi mesajul
Ioane, vad ca ti-e tare greu sa te abtii, desi am cautat sa nu-ti mai stau in cale... Cauti prin orice mijloace sa ma provoci pe mine sau pe oricine nu este de acord cu... "ale tale"? De ce vorbesti de alcool, sincer nu inteleg. Ma crezi sau nu, e numai problema ta: Ioane, eu chiar nu beau. In primul rand fiindca, asa cum spuneam, se intampla sa trebuiasca sa urc la volan la orice ora din zi (sau din noapte, uneori cand e cazul), iar in al doilea rand cu atat mai putin acum, cand am intrat in post, desi nu fac din asta o virtute.
In ce-l priveste pe Ovidiu... cred ca nu te priveste! Sincer. Legatura cu tine este improprie, in sensul ca erai suspectat ca ai fi el... Tu ai incetat sa mai fii un partener de dialog, Ioane. Te bagi in vorba, dar... vorbesti cam singur. Sau in orice caz, nu cu mine, desi... pentru tot raul pricinuit inainte, eu... mi-am cerut iertare. Acum deja e altceva. Nu merit nici atentia nici dojana ta, fiindca cel putin in aceasta privinta, cred ca mai am nevoie de 2000 de ani sa pot consuma cat alcool ai consumat tu!
Acum, fiindca tot suntem pe "schimb valutar", o sa-ti platesc in aceeasi moneda, dar te rog, ramai in drumul tau, si lasa-ma pe mine in drumul meu... Crede-ma, incerc din rasputeri sa evit balacareli de acest fel, dar tu, ca un mare psiholog intelectual modest, continui sa intri incaltat in sufletele oamenilor.
Si pentru ca te-a mancat in fund si ai vorbit exact de ceea ce NU trebuia sa vorbesti (capitolul alcool) o sa comentez o fotografie a ta, intr-un fel personalizat, astfel incat sa nu spuna cineva ca n-ar fi vorba de tine!...
După 2 săptămâni de căutări (deh, sunt nou în meseria ta și a lui Cristiboss!), am găsit în sfârșit chipul tău. Atât de plastic exprimat, atât de convingător!
Uite-l, aici, la minutul 31, fix. https://www.youtube.com/watch?v=FF9SKw7yLcY
Exact la minutul 31 începe rolul tău! Te recunoști, bunule?
Dacă ai răbdare și bărbăție, o să apuci și minutul când își zice chiar ca tine: "omu bun".
Apoi sunt câteva rugăciuni a 3 oameni, reprezentînd fiecare pe toți credincioșii de aici, de pe forum....
Să-ți fie cu folos duhovnicesc, frate!
Reply With Quote