Subiect: Athos
View Single Post
  #22  
Vechi 01.04.2007, 10:36:02
dmb dmb is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.10.2006
Mesaje: 277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56

Jeny, vad ca ai tradat acest forum, din pacate, alegind un alt forum creat de "separatistii " revoltati care au plecat de pe acest forum, creindu-si propriul lor forum.
Nimeni nu a tradat nimic domnule C. Eu am gasit de cuvinta sa ofer celor care doresc o alternativa unde mesajele blasfemeitoare nu stau cu saptamina pe forum si unde se pleaca de la constiinta ca nu sintem nimic, nu stim mai nimic si din putinul care-l stim facem parte celorlalti. Incercam sa ne sporim unul pe altul, sa ne ajutam. Nu-i un forum cu teologie inalta, nici cu disectii teologice. E un forum in care un grup de ortodocsi povestesc despre ce nu pot sau stiu nu despre ce sint sau pot sau stiu ca in majoritatea discutiilor de aici.
De la inceput pe dumneata te-a deranjat ca cineva nu mai doreste sa se certe sa argumenteze in continuare, te-a deranjat linkul forumului nou de parca ti-am fi dusmani. Nu sintem dusmanii nimanui si incercam sa va iubim chiar si pe voi cei care ne dispretuiti. De ce? Pai asta stiti...dar ati uitat sa o mai si aplicati din cind in cind. Cei activi acolo mai trec ca si mine si pe aici, eu tot mai rar pentru ca de fiecare data mai gasesc un fel de mesaj ca al dumneavoastra si din astea m-am cam saturat.
Unii dintre noi au invitat pe cei care au crezut ca se pot "cobori" la smerenia de a recunoaste ca nu sint inca ce ar trebuii sa fie. Unii au venit altii nu, altii nu le-a placut. Nici o suparare.Iubire cu forta nu se poate. Eu ramin oricum la parerea ca mai bine 10 fara fumuri decit 1000 de atot-stiutori.
Am sa ma rog si pentru dumneavoastra astazi sa va mai topeasca Dumnezeu din dusmania pentru cei care nu sint ca dumneavoastra.
Iertati-ma daca v-am iritat cu sinceritatea mea cit de putin.....dar si sinceritatea e o obligatie.:)
Reply With Quote