View Single Post
  #342  
Vechi 24.09.2013, 11:19:11
Lady Brightside Lady Brightside is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.04.2013
Mesaje: 113
Implicit

Normal ca nu, si iti dau dreptate, dar raman la parerea mea ca bunica a fost mult prea iresponsabila, si de acord, e crud si trist cand cineva se stinge in asemenea mod din viata, dar pe batrana nu o ia nimeni la intrebari?

Eu daca mi-as scapa copilul din vedere imediat m-as duce sa-l caut, ea ce a asteptat? Un semn din ceruri?

Asta ma deranjeaza, ca toata vina e aruncata pe caini, dar pe ea n-a tras-o mai nimeni de maneca sa o intrebe ce invartea cat copiii nu erau acolo.

Normal, ar fi frumos si ideal sa poti sa te duci sa te plimbi de unul singur, sa te bagi in rau, sa furi mere, asa cum au fost copilariile noastre, dar la situatia Romaniei de astazi nu poti lasa doi copii asa de mici de capul lor.

Puteau sa cada in rau si sa se innece, ce faceau atunci? Secau raul si batrana scapa fara nicio vina?

Cat despre faptul ca povestea e putin ciudata, nu stiu, eu ca mama sa-mi pierd copilul as suferi enorm, mi-ar fi inima bucati, pe cand reactiile lor sunt... reci, urate, fara sentimente.


Frate antiecumenism, eu o sa-ti vorbesc frumos orice ai zice dumneata, jignirile dumitale nu ma ademenesc si nu ma fac sa raspund cu aceeasi moneda, pentru ca nu sunt asa. Sunt o persoana pasnica, iubitoare, care nu poarta pica.

Insa ce vreau sa va spun e ca dumneavoastra o dati deja in extrema. Eutanasierea cainilor e ceva trist, cumplit, ceva care nu se face cu placere dar trebuie facut. Am impresia ca dumneata aici esti mai insetat ca ei sa fie omorati decat ca oamenii sa fie in siguranta.

Prin toate posturile dumneavoastra nu simt decat ura fata de caini si disperarea de a-i vedea morti, vinovati sau nu. Nu va e rusine sa va numiti crestin? Nu am vazut om mai insetat sa vada animale moarte ca dumneavoastra, uneori ma sperii citindu-va posturile.

Poate va luati de mana cu satanistii, faceti si cateva ritualuri de sacrificare? Poate va invita la un pahar de sange de caine? Scuzati-mi impertinenta.

Last edited by Lady Brightside; 24.09.2013 at 11:26:27.
Reply With Quote