View Single Post
  #2  
Vechi 19.03.2018, 23:17:29
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Un mare factor "hipnotizator" ni-l ofera companiile de telefonie. Aici de-a lungul timpului am intalnit mai multe cazuri, dar ma straduiesc sa spun esentialul, ca v-as putea scrie pagini intregi cu probleme care le-am avut in familie sau cunoscuti.

Aici de multe ori acesti haiduci de la callcenter ,ideaa de baza e nebagarea de seama.Am facut un contract imi trebuia la tara telefon fix, ca nu era semnal pe mobil totdeauna si sa avem tot timpul linie directa.Am adaugat si Net . Dar statea ca un ghimpe in coasta lor Focusatul ,atata au sunat-o pe soacramea, ca am luat de la ei si TV. Dar nemernici si prosti, au facut nu stiu ce oferta, dar nu au spus ca aveam zero minute pe fix. Dupa prima luna 200 de lei ,zic cine stie ce au vorbit ai casei aiurea nu am dat atentie .A doua luna 190 lei, soacramea agitata.
Ii intreb pe astia de la companie, spun ca aveau nu stiu ce oferta cu zero minute???... Niste cretini, eu aveam nevoie de fix nu de TV care ni l-au bagat pe gat. Le-am spus de ce mi-ati taiat telefonul." Nu vi l-am taiat, dar aveti o oferta de zero minute." Asta e ca in filmele cu prosti. Pai zic de ce nu i-ati spus lui soacramea ca nu are telefon."Nu, are, dar e o oferta de zero minute ." Asta e ca in filmele cu prosti. Ei se fac ca nu vad ca oferta lor de zero minute ne costa 200 de lei pe luna.

Despre iesirea din hipnoza in situatia data. Nu pierdeti vremea prea mult la call center .Aia nu au nici o putere.Pierdeti vremea in zadar. Hartie de reclamatie catre Firma de telefonie. Si apoi OPC daca e cazul.
Fiind la coada sa imi inregistrez sesizarea o femeie povesteste cum unii au sunat-o ptr telefon ,nu stiu ce oferta, ea le-a spus ca nu ii trebuie telefon nou, si totusi i-a venit sa plateasca si era cu factura acolo.Nu mai sunt respectati oamenii in varsta.

Am mai patit si eu si cunoscuti diverse, cert e un lucru .Cand fac un contract pe doi ani cu Telekom sau oricine altcineva, deja il fac altfel. Am un caiet in care prima dat il intreb numele persoanei cu care vorbesc,notez data ,ora, tipul contractului ce tip de net ce viteza, numarul de minute de telefonie pe fix valoare in euro,in lei daca este cu TVA -foarte important. Adica uneori am avut o senzatie ca am vorbit singur si nu am timp ptr asa ceva, cu firme arogante care stai 50 de minute la telefon sa intri in legatura cu cineva si li se pare OK.
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote