View Single Post
  #13  
Vechi 30.11.2009, 14:47:25
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Noesisaa Vezi mesajul
O saptamana pana la turul 2...pana la urma eu cu cine votez? :D

In caz ca nu ati vazut inca pe youtube: Nicolae Guta si Roxana Printesa Ardealului: http://www.youtube.com/watch?v=4czGv...eature=related

Nu, nu fac propaganda. Dar ma amuza cantecul asta prin adunatura de clisee care prinde bine la romanul de rand: maneaua, sexismul, bautura, gratarele, Dumnezeu, Guta si blondaaaa. Auzi, Basescu nu ne minte. Dar cine nu ne minte???

Data trecuta la alegerile locale pentru consiliul judetean din 2008 parca, am votat cu comunitatea polona din Bucovina. :D Si am impresia si cu rutenii, si cu forumul democrat german. Si cu ecologistii. Aveam pe atunci buletin de sat, cred ca al meu a fost singurul vot pentru ecologisti, si cred ca si pentru restul. M-am gandit ca ei si asa nu prea primesc voturi decat de la cei din comunitate, si si asa nu am vazut nici un material propagandistic de la ei, asa ca... M-am saturat sa votez pentru burtosi portocalii sau rosii sau galbeni sau mai stiu eu ce culoare.
Am cam dedus eu cine putea afirma despre Basescu " E de-al nostru, e foarte popular!"
Citat:
În prealabil postat de truthtostone Vezi mesajul
si eu tot cu Geoana voi vota...evident ca vor fi oameni care vor avea argumente contra Geoana(bine intemeiate,nu neg),dar cu cineva trebuie sa votam si noi...
Da, pai nici unul nu ar merita votat sincer, sunt destul de antipatici amandoi...insa dupa cum am mai spus sper ca in timp sa aiba acces la presedentie si alti candidati mai pertinenti...pentru ca asta inseamna democratie de fapt.
Citat:
În prealabil postat de pisi Vezi mesajul
eu sincer mai bine il votez pe geoana decat p basescu care vrea sa legalizeze prostituia si drogurile usoare. Nu mai zic k si-a pus amanta ministru! Nu mi s pare a fi un model pt noi.
Nu imi place geoana dar din astea 2 rele mi s pare raul cel mai mic.
Si eu la fel gandesc....