View Single Post
  #71  
Vechi 19.07.2007, 04:41:17
paraschevaiasi's Avatar
paraschevaiasi paraschevaiasi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 146
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eu007
merci pt sfaturi si cum ziceti o mica nunta in familie e super dar numai ca suntem doua familii foarte mari si pe plan financiar nu este deocamdata o problema dar eu m am referit ca prima data sa fac cununia pentru ca nu ma simt inca pregatit pentru nunta, as vrea sa mai astept si de asta am vrut sa stiu care i treaba cu inainte sau dupa cununie.
astept in continuare sfaturi de la voi.merci!
de ce nu mergi tu la Duhovnicul tau sa te indrume spre ce este bine? Pe forum se isca tot felul de discutii pro si contra, si a tunci te ametesc toti si nu sti ce este mai bine. Astfel de probleme se discuta cu un Duhovnic.

A te pastra curat pana la casatorie se poate, numai daca Il iubeste pe Dumnezeu din toata inima.
Eu l-am cunoscut pe sotul meu in decembrie 1998 iar in iulie 1999 ne-am casatorit. Nu am "trait" impreuna cu toate ca eu ramaneam la el in weekend si dormeam in acelas pat. Daca oamenii se respecta si isi respecta dorinta unul celuilalt se poate trai curat pana la casatorie chiar daca in tine tropaie hormonii. Orice lucru se poate face daca ai vointa, nu exista "nu pot".
Reply With Quote