View Single Post
  #8  
Vechi 26.08.2011, 11:25:24
speranta1970's Avatar
speranta1970 speranta1970 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.04.2009
Locație: brisbane, australia
Religia: Ortodox
Mesaje: 160
Implicit Va multumesc pentru raspunsuri si pentru incurajare

Fetita mea a fost la scoala, si am condus-o eu pana la scoala, ca in fiecare dimineata, si am fost placut surprinsa sa vad ca majoritatea copiilor s-au imbracat in toate culorire in afara de mov. O foarte mica grupa au purtat ceva de culoare mov: o manusa, sirete la pantofi, sau o panglinca, etc. Ce am observat a fost faptul ca majoritatea copiilor nu sant de acord cu homosexualitatea, dar nici nu abuzeaza pe nimeni care au astfel de inclinatii.
Am discutat cu fetita mea, si mia spus ca au fost discutii in scoala, foarte civilizate, sant multi care nu sant de acord, dar nici nu abuzeaza pe cei care sant cu inclinatii homosexuale, si se cunosc care au astfel de inclinatii in scoala, si tin sa mentionez ca daca au fost cazuri de abuz,foarte rar si nu este acceptat oricum ( bulying) nu au fost impotriva homesexualilor.
Tristetea m-a cuprins ca de catva timp incoace exista o propaganda mare a grupului gay in Australia, in care cauta insistent aprobarea casatoriilor intre homosexuali. Este o lupta mare in guvern; sant politicieni care sant homosexuali, si cauta neaparat ca sa fie aprobat de guvern casatoriile intre parteneri de acelasi gender. Au inceput cu afisatul posterelor care includ pe langa doi parteneri de acelasi gender si ceva de origine religioasa ( ei sustin ca sant crestini). Bine-nteles ca lumea a protestat si posterele s-au luat jos rapid. Dar nu se lasa, si ca urmare au decurs la acest fel marsav de a se introduce in educatia copiilor.

Ma bucur ca totusi mai sant oameni care gandesc si simt ca si mine, si copiii crescuti astfel si-au aratat opinia cu privire la homosexuali cand sant intrebati daca-i accepta. Vadit a fost ca inca nu sant acceptati. Doamne ajuta!!!
__________________
"Vă rătăciți neștiind Scripturile, nici puterea lui Dumnezeu." (Matei, 22,29)
Reply With Quote