View Single Post
  #277  
Vechi 13.04.2021, 10:50:12
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Ce spui tu indirect si ascunzi in tot felul de vorbe este ca VORBESTI IN DUHUL SFANT SI CA DUHUL SFANT VORBESTE PRIN TINE.

Pai nu este Duhul Sfant ci este satana.

Si asta pentru ca Duhul ar fi trebuit sa spuna deja Bisericii toatae aceste lucruri.

Adica Duhul Sfant nu a dat deja, dar tu esti noul Ioan Teologul, care de la "Duhul Sfant" a primit... teoria pamantului plat.

Care este doar o teorie, dar si o certitudine.

Care cand iti convine este "doar teorie" pentru ca.. nu se poate sustine, dar este "o certitudine" in rest.

Adica o certitudine care este o teorie.

De ce este numita teorie daca este o certitudine?
Nu spun ce spui tu ca spun. Sunt interpretarile si rastalmacirile tale pripite. Esti sclav logicii absurde si patimas-egoiste obediente grijilor lumii si justitiei ei pripite pe care o practici. Nimic adevarat despre mine si persoana mea.

Deviezi mereu in discutii si analize despre mine ca sa te lauzi defapt pe tine insuti in ciuda faptului ca ti-am facut fir special daca vrei sa ma analizezi. Da-ti acolo cu parerea despre cine sunt, ce credinta am, ce scriu sau ce spun, daca-s bolnav sau demonizat, daca-s eretic sau sectant, daca-s prost sau mincinos sau rau. Nu mai intoxica toate firele de discutie cu pareri despre mine, nu mai devia de la subiectul discutiei ca sa faci atacuri marsave la persoana.

Degeaba tot te amagesti ca hulele si denigrarile la adresa mea tin de argumente la subiect. Lasitatea, obedienta si viclenia nu tin de argument!

Ti-am zis ca n-are rost sa facem teoria chibritului cu argumente ci ar trebui sa accepti argumentul apa: Nu exista damburi si dealuri de apa pe mare!! Apa nu poate sta semi-sferic acolo unde exista forte de greutate ce actioneaza asupra volumului ei. Dealul de apa ce sta pe apa ar curge imediat in partile laterale chiar daca fiecare picatura ar avea forta de greutate ce actioneaza asupra ei spre centrul unui glob de pamant!!! APA NU STA DEAL! Fortele de presiune ce se creaza impinge in volumul ei si curge, se imprastie, dealul e inghitit de apa, NU POATE STA BOMBAT, SFERIC, DEAL, DAMB!

Deci pamantul insule-continente e inconjurat de ape-mari-oceane plate!!!

Accepta odata asta, accepta argumentul apa si mergem mai departe cu discutia, cu intelegerea Teoriei PacMan3D-nD.

Trebuie sa crezi in scripturi si trebuie sa-ti dai seama in Har cum sunt fenomenele elementare din mediul inconjurator!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 13.04.2021 at 10:58:03.
Reply With Quote