View Single Post
  #64  
Vechi 19.06.2015, 23:48:51
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sophia Vezi mesajul
2. Maria32 - Cu un copil mic si lucrezi 9 ore pe zi? Si ce faci cu el totusi? Ai gradinita pana la ora aia? Sau are cine sta cu el acasa?
Daca ai ajutor, te mai descurci si cu cumparaturile. Plus ca probabil ai si un sot.

Trist dar vad ca asa este - nu mai avem timp sa traim, nu mai avem timp pentru familie, copii. Nu stiu unde s-a dus legea aia cu muncitul 8 ore pe zi si zile libere, pentru care au luptat si murit oameni de-a lungul istoriei.
Sophia copilul sta cu bona ca n-am incotro. Salariul meu e singurul venit din casa, al sotului se duce pe ratele la un credit.
Bona pleaca imediat ce ajung eu Si da, un job de 8 ore/zi plus pauza de masa o ora e ceva normal,majoritatea oamenilor au acelasi program. Mai fac cate 30-45 min pe drum dus-intors, si s-a dus ziua. Deci se munceste 8 ore dar se ajunge la 10 cu pauza de masa care e obligatorie si drumul pana la servici si inapoi acasa.
Cum ii spuneam si lui Alin, cand vin mai ies cu cel mic in parc, gatesc, spal, calc, etc, tot ce tine de gospodarie. Sotul ajunge mai tarziu ca mine acasa si alte ajutoare nu avem.
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote