View Single Post
  #1  
Vechi 07.05.2014, 00:15:46
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit Cum sa-i multumim Lui Dumnezeu

Deschid acest nou topic, pentru a dezbate o problema care este mai putin discutata:

-Cum ar trebui sa-I multumim Lui Dumnezeu, atunci cand am reusit o anume realizare in viata sau cand avem o bucurie, mai mare sau mai mica ?

Deoarece de multe ori- si e normal sa procedam asa- cand avem greutati sau necazuri ne rugam- insa ma intreb atunci cand avem o bucurie, mai mare sau mai mica, macar un "Multumesc, Doamne!" spus sincer din suflet zicem ?!

Eu personal pana acum nu pot spune ca am realizat tot ce mi-am propus sau ca sunt extrem de fericit, insa totusi pentru cateva lucruri pot spune "Multumesc, Doamne!:

-ca sunt sanatos si ca ma pot misca;
-ca am cunoscut cativa oameni jos palaria pana acuma;
-nu am asa de multi prieteni, dar ce-i pe care-i am sunt prieteni adevarati;
-ca pot munci si imi doresc sa muncesc;
-ca macar o data pana acuma am tinut la cineva in mod deoasebit, dar nu a fost sa fie;
-ca stiu foarte clar ce-mi doresc in viata, iar pentru asta ma rog lui Dumnezeu sa ma ajute, dar si intreprind ceva concret in sensul asta;

Iar in privinta relatiilor sentimentale am zis- "Doamne, atunci cand voi intalni si voi fi convins in sufletul meu , pe cineva care sa ma iubeasca si sa o iubesc cu adevarat, trei lucruri voi face: nu o voi insela nicioadata, nu o voi face sa sufere si nu voi uita sa-TI multumesc".
Reply With Quote