View Single Post
  #26  
Vechi 18.12.2017, 04:11:31
suslik suslik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.045
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Urbanophon Vezi mesajul
"In urma cu cativa ani, faceam un reportaj intr-o comuna. Primarul si viceprimarul erau PSD. Stand de vorba cu viceprimarul, vine vorba de monarhie. Imi spune: "Stiti, noi suntem monarhisti." "Cum asa?", intreb, vizibil surprinsa. "Pai, stiti, odata, la Ziua Comunei, a venit Regele Mihai. Si noi, stiti cum e, ne-am pregatit...am taiat porc, am pregatit tot felul de bunatati si am pus masa. Dar Regele nu a mancat decat cateva felii de carne. Si la un moment dat, a cerut sa mearga la toaleta. Pe atunci nu renovasem, iar toaleta era in curte si pe jos era dezinfectant. Ne-am scuzat iar el a mers la toaleta. Cand s-a intors, ne-a crapat obrazul caci pantofii se murdarisera de clor, dar el, zambind, ne-a multumit politicos ca i-am permis sa mearga. Iar anul urmator, am avut invitata o cantareata de muzica populara. Aceeasi poveste, masa mare, ea a mancat de toate din belsug si apoi a cerut sa mearga la toaleta. I-am spus, scuzandu-ne, ca aceasta este in curte. - Poftim? a spus indignata. - Voi stiti cine sunt eu? Cum sa ma duc in conditiile astea? ....Dar, stiti, noi stiam cine e, caci crescuse la sat langa noi...si atunci ne-am dat seama de diferenta de atitudine si asa am ajuns sa fim monarhisti".
Drum lin, Majestate!" Miruna Mihailovici
Tare asta!
__________________
Don't think of yourself as an ugly person. Think of yourself as a beautiful monkey.
Reply With Quote