View Single Post
  #41  
Vechi 03.10.2021, 22:39:03
Seraphim7 Seraphim7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Mesaje: 1.049
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Va aplecati in jos stergand podele cu genunchii, prosternat cu ochii in pamant in fata picturilor si raclelor, dar aveti tupeul sa vb de stapanire?! Va bateti cu mopul ca podeaua sa fie lucioasa, si vb de dumnezeire? Chiar nu aveti un pic de rusine? Asta inseamna inchinare, stergerea prafului cu buzele in reverenta aurului de pe racle sau picturi si genunchii in prosternare? Ba mai mult, la pictura nici nu ajungeti, geamul fiind bariera ce atenueaza balosirea ei de catre cavitatile pline de patos salivar. Ati depasit cu mult paganii in prostie si idolatrie, dar va dati cucernici. Faceti parte dintr-un spectacol al prostie, pe palidele frunti ortodoxe nu exista urma de indumnezeire, doar de praf.
Nu sunteti inca stupefiat?
Tocmai ce am aruncat, dictonul.
"Touch down 2 cause hell"
Rebelionul:))))In club alaturi de sor'mea...
*https://youtube.com/shorts/ZI-2NxiOsKg?feature=share
Nietzsche, dă-mi voie sa, remarc ca ești un tip foarte simpatic, inteligent, amuzant și aduci asa un strop de curiozitate mistico-filosofoca foarte curajoasa, expresivă și îndrăzneață...

Iar, dacă te arunci în "luptă", retine doar ca o critică sinceră, didactică, dură și directă este mai bună decât 100 de îmbrățișări false...

Eu rezonez cu tine, cu căutările tale, am trecut prin ceva asemănător...

Și îți urez succes în aflarea Căii....

PS

Sper sa te împrietenești cu gpalama, sunați destul de bine în simbioza :))
__________________
Esenta fiintei tale sta in insasi picatura de iubire ce atarna de spiritul tau.
Reply With Quote