View Single Post
  #42  
Vechi 04.10.2021, 16:00:25
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.288
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Seraphim7 Vezi mesajul
Nietzsche, dă-mi voie sa, remarc ca ești un tip foarte simpatic, inteligent, amuzant și aduci asa un strop de curiozitate mistico-filosofoca foarte curajoasa, expresivă și îndrăzneață...

Iar, dacă te arunci în "luptă", retine doar ca o critică sinceră, didactică, dură și directă este mai bună decât 100 de îmbrățișări false...

Eu rezonez cu tine, cu căutările tale, am trecut prin ceva asemănător...

Și îți urez succes în aflarea Căii....

PS

Sper sa te împrietenești cu gpalama, sunați destul de bine în simbioza :))
E foarte greu ca victima sa se imprieteneasca cu calaul...
Iubiti-va calaii dar nu faceti ca ei! Iubiti satanistii dar lepadati-ve de satanism.
Ascultati ce zic fariseii si ipocritii dar nu faceti ca ei caci ei zic si nu fac ci doar se lauda, mint de ingheata apele, amagesc, pun juguri mari si grele, osandesc si socotesc nebunia si pripeala asta a lor drpt credinta cea mai mare si mai tare, cea mai importanta si insemnata ”putere” inchipuindu-se ca ar fi ei cel mai tare din parcare. Defapt nu cred, nu asculta si pierd si ajungand in iad li se pare ca sunt foarte importanti nepricepand ca sun draci, diavoli, demoni.

Domnul a scocotit credinta lui Avraam in Dumnezeu ca dreptate si nicidecum laudarosenia si necredinta mincinosilor si ipocritilor ca fiind credinta.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote