View Single Post
  #66  
Vechi 20.06.2015, 00:51:51
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria32 Vezi mesajul
Exista f multi atei care pot lucra Duminica in magazine, nimeni nu obliga un crestin sa-si ia un astfel de job.
Eu nu vad rostul unei astfel de legi. Cand esti obligat sa lucrezi de luni pana vineri seara, uneori si sambata (cazul sotului meu), nu-ti mai ramane alta zi pentru cumparaturi decat Duminica.
Nu vad de ce nu pot merge Duminica dimineata la sfanta liturghie si apoi la cumparaturi. E ceva gresit in a-ti asigura cele necesare traiului zilnic? Cu ce te indeparteaza asta de trairea crestineasca?
Adica doriti sa-mi spuneti ca sotul dvs lucreaza de la 8 la 22 Luni-Sambata ???
Dati-mi voie sa nu cred asta!


Crestinii gasesc tot soiul de servicii,nu numai alea de VIPuri,nu ne asigura Dumnezeu numai locuri de General Manager ,mai sunt si crestini spalatori de vase,de masini,de WC-uri...
Prea ni se urca statutul asta de crestin la cap...
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote