View Single Post
  #24  
Vechi 30.01.2019, 22:43:55
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.949
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
In cazul lui Sorana, locul din clasamentul WTA, ar spune sa se mai smereasca, si frumos ar fi ca Sorana sa spuna ca va veni daca va fi nevoie de ea. Mi se pare firesc daca Buzarnescu sau Begu sunt mai in forma sa le cheme pe ele.
Sorana Cîrstea e atât de veche în naționala de Fed Cup încât se identifică cu echipa în ultimii 10 ani, are o vechime mai mare decât Simona, dar a fost dată la o parte.

A și contribuit la calificarea în grupa Mondială în meciul cu Canada la care Simona a lipsit, dar s-a decis ca ea să nu joace și cu Elveția la baraj deși și-a câștigat meciul cu Canada.


Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Cred ca Romania era mai in spate la FED Cup pana sa vina Simona. Cred ca si ea a ridicat echipa la Fed Cup.Mai Iorest esti negativist si nu ii recunosti meritele lui Simona. Ea nu a cerut bani si a venit cand a fost convocata. Uite ca Svitolina daca au fost bani putini nu a venit efectiv.
Tu reacționezi ca un copil căruia i se atinge jucăria preferată când ți se arată, eu nu i-am contestat meritele sportive, (am spus că a fost decisivă cu Elveția - dar asta nu-i dă dreptul ei să facă selecția) în schimb nu are aura aceea care i se zugrăvește de către unii ziariști.

N-a donat mare lucru, dacă a jucat doar la o selecție din două, câteva mii de euro sunt mărunțiș pt ea, face mult mai mult dacă trece un tur la un Open Premier.
Sunt premii foarte mici la Fed Cup la grupele inferioare celei mondiale și se împart la toate echipele participante după care se împart la 4 jucătoare + stafful.

De doi ani nu mai participă în schimb la Bucharest Open, pe motiv că NU urmează sezon de zgură în calendarul internațional când se joacă pe terenul acela la București, nici ea nu se deranjează să apară într-o competiție pe care o consideră sub nivelul ei.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 30.01.2019 at 22:46:05.
Reply With Quote