View Single Post
  #17  
Vechi 12.06.2010, 01:53:59
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sophia Vezi mesajul
Sa stai asezat nici nu mai vorbesc. Asa ca stai unde ai loc si gata.

2. Nu prea mai vad barbati in biserici. Sunt mai mult femei, cu sau fara copii.
Draga Sophia am o nedumerire... spui ca nu e loc sa te asezi la Sfanta Liturghie...

Adica Mantuitorul sta pe cruce si se jertfeste pentru noi (MOARE! pentru noi) iar noi ne facem griji ca n-avem unde sa ne asezam?
Pai cum vine asta? Iisus moare pentru noi iar noi vrem sa stam frumusel pe scaun sa privim ca la spectacol?

2. Nu stiu la ce biserici mergi tu (stiu ca nu in tara, poate acolo unde mergi tu asa este, dar in Romania te asigur ca sunt f multi barbati care vin la biserica. Din fericire din ce in ce mai multi si nu dintre cei batrani ci dintre cei tineri. Vad mereu barbati care vin cu pruncii in brate la Sfanta Liturghie si ii tin ei in brate pe tot parcursul slujbei ca sa le scuteasca (ajute) astfel pe sotiile mai slabe prin natura lor femeiasca de greutatea de a tine copilul in brate.

Iarta-ma daca te-am suparat prin cuvintele mele dar chiar nu pot intelege cum ai vrea si cum ti-ai putea dori sa stai jos in biserica si sa privesti pe Mantuitorul pe cruce... As vrea sa inteleg ca sa nu mai judec.

Iertare
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com

Last edited by maria32; 12.06.2010 at 02:00:12.
Reply With Quote