View Single Post
  #33  
Vechi 15.03.2009, 14:26:45
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de mihai_1991 Vezi mesajul
Despre icoanele care "plang" stiam deja, "lumina sfanta" este explicata (daca nu o luati in serios nu este vina mea), despre clopote habar nu am dar tot o fradua trebuie sa fie, apa "sfintita" este tratata cu ioni de argint.Cam asta este cu sfintenia.One little question: de ce nu se aprind lumanarile astfel pretutindeni? Raspuns: pentru ca doar cele de la Ierusalim sunt tratate :).
@BogdanF2: interesanta atitudinea de "nu cred pana nu vad" a cuiva care crede in dumnezeu fara nicio dovada.Nu crezi, cu toate ca exista surse.Dar crezi ca a existat cutremurul din 2004? Nu cred ca l-ai vazut, ai vazut doar reportaje la stiri, care puteau fi "masluite".In plus, explicatia conform careia lumanarile sunt tratate pentru a face combustie spontana este mult mai plauzibila decat ca provine de la dumnezeu.In plus, s-a demonstrat.Daca tu nu vei crede dovezi aduse din surse sigure, citeste pe wikipedia articolul referitor la lumina sfanta sa vezi ca inalte fete bisericesti au stiut de aceasta frauda.Benedict Spinoza a spus: "Nestiinta nu este o dovada, ignoranta nu este un argument".
Vai,vai vai! A inceput sa apara descoperitorii!!! Dati-va la o parte, crestini!

,,Iluminatii'' masoni au tot interesul sa spurce toate valorile crestine pentru a-si impune filozofia lor antihristica. Vai de cei care cred in ,,descoperirile'' lor , caci vor merge impreuna cu ei in focul cel vesnic. Vai de cei care nu au discernamant si se-apuca sa citeasca scrieri eretice de pe unde apuca.
Reply With Quote