View Single Post
  #8  
Vechi 24.02.2011, 12:17:24
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de un.mare.pacatos Vezi mesajul
sunt un om de 21 de ani.sunt un mare pacatos.am furat , am inselat , am profitat , am umilit am batut am mintit nu mi-am respectat parintiinu mi-am respectat sora mai mare care e bolnava.m-am mintit ca nu imi respect parintii pentru ca ei nu ma inteleg.am avut o relatie cu o fat de 15 ani care era fecioara , fata mare , si nu am stiut sa o respect si a plecat de langa mine .am iubit-o si tare rau mi-a parut dupa ea .locul meu de munca este de taximetrist si i-am reprosat mamei ca fac taxi pentru ca nu ma mai inteleg cu ea si pentru ca nu ma inteleg nici cu ea nici cu tata .i-am mintit ca nu fumez si atunci cand mi-au gasit tigari in masina le-am spus ca ce daca fumez ca eu le-am cumparat . si multe alte pacate pe care acum nu mi le mai aduc aminte desi voi incerca sa mi le amintesc. in ultima luna imi merge din ce in ce mai prost si sunt sigur ca din cauza asta . eu ma rugam la Dumnezeu doar cand aveam nevoie si intotdeauna ma ajutat dar deja imi e rusine sa mai fac asta . sunt sigur ca in ultima vreme ceea ce mi se intampla e numai din cauza mea si din cauza ca suint un ticalos si un pacatos si regret asta si imi pare rau . incerc sa nu mai pacatuiesc dar si dracu ma ispiteste . vreau un sfat de la cineva.imi pare sincer rau pentru ceea ce am facut .

ce pot sa fac ? parca nu mai pot sa traiesc asa si cateodata parca as vrea sa imi pun capat zilelor cand vad ca nimic nu imi mai merge . Doamne ajuta
Nu te da victimă că victimă e doar Domnul, și din pricina banilor nu merită să mori... caută mai degrabă adevărata și buna murire... adică să nu te mai crezi o victimă vrednică care se droghează cu frica... ea a plecat că ești urât și a găsit pe altul... se întâmplă...

Păcatele tale sunt niște copilării... și nu mă provoca să-ți dau eu lecții de ce înseamnă să păcătuiești, că eu iată, vin din iad.

Nu te mai căini pentru bani dând vina pe alții ca să te sinucizi copleșit de nevoile materiale, materialiste, lux și sex în plex... că poți fi convins că toți cei din jur sunt vinovați, așa că nu trebuie să-i cinstești pe ei ci pe Dumnezeul lor și al tău, și crezi că în iad e mai bine? Îți spun eu că nu, ci e mai rău, așa că nu te mai lăsa păcălit cu măririle din gLume, iar iubirea nu o mai trăda, iubirea curată, căci doar lașii se lasă ca să le sinucidă cineva Credința.

Mare lucru că ai greșit... trist e că vrei să greșești pentru asta și mai tare.

Last edited by vsovivi; 24.02.2011 at 12:24:13.
Reply With Quote