View Single Post
  #6  
Vechi 23.10.2011, 23:50:35
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Mie imi pare ne-adevar,cu care sunt inselati acum cei din acest popor ca sunt de etnia "româna".
Nu cred in testele de ADN,ca parere personala.(oricum chiar dupa acestea,poporul de aci nu are fond genetic latin,dar nationalitatea,etnia, o da sufletul,iar nu fondul genetic,dupa parerea mea.)
Imperiul Roman a stat aci foarte putin,apoi,daca chiar ar fi avut populatia romana,o parasea asa cum arata istoria?
Nu cred.
Apoi,in formular se scrie fara diactrice,deci iese roman,care nu e deloc adevarat.
Sa fim seriosi,a avut vreodata neamul acesta imperiu?
Sau "cezar"?
Nu.
Si atunci de ce sa se perpetueze aceasta minciuna?
Ce e glorios,la razboiul lui Traian cu dacii,ca pe unii din Imperiul Roman de atunci i-au inselat dracii sa mearga sa faca razboi cu dacii,unul din motive fiind aurul din Apuseni?
Imnul national de acum a fost impus de unii inselati de draci,care inca mai sunt inselati de draci cu "barbari",popoarele numite in trecut "barbari" fiind acum la un inalt nivel de civilizatie,au grija de cei nevoiasi,de cei cu dizabilitati sociale,sunt pacifisti,nu mai merg sa faca colonii ba pe cei care au fost in colonii,pe populatia nativa de acolo ii ajuta sa dobandeasca cetatenie in tara lor,spre a duce un trai decent etc.
Nostalgie e Imperiul roman,care e disparut iar nu neamul traco-dacic,care nu e disparut de loc,ci este crestin ortodox in majoritate si traieste pe aceste meleaguri (nu numai in România ci si in Bulgaria si in fosta Iugoslavie).
__________________
"și dacă orb pe orb va călăuzi, amândoi vor cădea în groapă." - nu luati de bun tot ce scriu eu.

Last edited by mihailt; 23.10.2011 at 23:57:59.
Reply With Quote