View Single Post
  #8  
Vechi 29.02.2012, 21:16:25
JustNicol JustNicol is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 46
Implicit

Citat:
În prealabil postat de xanixade Vezi mesajul
Iti dai seama ca avem. Dar asta nu inseamna ca un baiat cauta o fata numai pentru ca e frumoasa, ci mai cauta si niste calitati pe care le doreste de la ea.
Cum ar fi ca cineva sa umble cu o frumusete proasta ca noaptea?

Sunt lucruri care difera de la persoana la persoana.
Eu cel putin, pun mai degraba accentul pe caracter, iar aspectul fizic ma atrage mai mult instinctual - adica mi-ar placea o fata doar pentru ca imi place, nu pot sa zic ca exista ceva care sa il pot defini.

Tot asa sunt si eu uimit cand vad fete care umbla dupa masini frumoase, dupa bani, dupa...
Dar ce sa facem. Asa sunt unele persoane.
Am avut parte de multe experiente......si am comunicat cu multi baieti despre acest subiect si adevarul este ca toti isi doresc sex si femei frumoase, mai putin o femei cu care sa isi intemeieze o familie, normal, caci traim intr-o lume nebuna, nebuna, asta e generatia din ziua de azi....
Am avut o intalnire cu un baiat credincios, l-am cunoscut pe net. Insa lui nu i-a placut de mine, ca nu sunt genul lui si......
Mi-a spus ca sunt o super fata, ca sunt cuminte si linistita, doar ca pe el nu il misca nimic si nici nu il va misca pe viitor.
L-am intrebat anumite lucruri despre felul cum se comporta la o intalnire si mi-a spus ca o saruta pe fata respectiva si la prima intalnire daca ii place, mai ales ca se aprinde repede.......Totusi am ramas putin uimita de felul cum mi-a raspuns, mai ales inante sa ne vedem m-a intrebat cat port la sutien, eu care nici nu port sutien....
Poate daca eram frumoasa si atragatore si putin smechera si radeam la toate glumele lui, cine stie poate ii placea de mine.....Insa a fost mai bine ca s-a intamplat asa.......
Am cunoscut multi baieti care mi-au fost doar amici, unii doar in treacat, altii pentru mai mult timp, insa fiecare a contribuit la evolutia mea, de la fiecare am invatat cate ceva.....
Si acum ma intreb de ce nu a fost pana cum reciproc?
Dragostea adevarata asteapta, insa toate trebuie sa fie cu binecuvantarea lui Dumnezeu, altfel se alege praful de casnicie.
Astept un barbat care sa ma iubeasca pentru ceea ce sunt si mai ales care sa vada dincolo de fizicul meu, fizicul e trecator.....
Noi fetele am ajuns niste produse, care putem fi consumate oricand si oriunde, nu se mai tine cont ca avem si noi un suflet, suntem doar jucarii de placeri, si pe langa asta mai au de suferit si acei copii procreati din aceste greseli, care sunt nevinovati....
Sa nu uitam ca fiecare om isi trage greselile pe care le face, el sufera cel mai mult....Nu cand e tanar, ci mai tarziu, cand nu mai este in putere.....
Doamne ajuta!
Reply With Quote