View Single Post
  #197  
Vechi 16.06.2016, 22:44:42
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de VladClub Vezi mesajul
poti singur sa emigrezi unde vrei, dar sa iti zic ca sa stii ca raul te ajunge oriunde, nu ai unde sa te ascunzi decit doar in bratele Mintuitorului si a Maicii Domnului.

Ce caut eu in calculator (daca la aceasta te referi) - informatii despre mintuirea sufletului si curatirea trupului, multe filme documentare, cartii, programe diferite etc.

Dar uite ca mai dau cite o data si peste asa oamnei 'destepti si amabili' ca tine, care vin cu intrebari provocatoare asemenea celora ale fariseilor.
Deci pana la urma "instrumentele fiarei" pot fi folosite la ceva bun, sa inteleg?

Citat:
Daca imi permiti vreau sa iti zic sa fii mai blajin si mai cuminte, si daca vreai sa dai sfaturi cuiva incearca sa nu ii smintesti, ca vai si amar de acela prin care vine sminteala!
Si vai de cel care confunda smerenia cu prostia si adevarul cu sminteala.

Citat:
In ceea ce priveste aceasta tema cred ca mai bine sa treci pe alaturea, esti prea 'verde' pentru ea.
pace si Doamne ajuta!
Serios? Cum se impaca la tine "esti prea verde" cu "pace si Doamne ajuta"?

Eu prefer sa zic "prost" direct, dar fara sa dau pe deasupra cu o spoiala de evlavie.

Citat:
P.S. Incearca sa privesti acest ciclu de filme ortodoxe poate te ilumineaza Dumnezeu https://www.youtube.com/watch?v=OHprja-Jf0c
M-am uitat putin, mi s-a ridicat parul in cap, ce pot sa zic, nu la genul asta de oameni cred ca se referea Hristos cands punea "Fericiti cei saraci cu duhul".
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote