View Single Post
  #24  
Vechi 09.04.2021, 13:41:28
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit Preluat de pe firul lui Igor cu Icoanele.

Citat:
În prealabil postat de gpalama
Citat:
În prealabil postat de Moroco
Citat:
În prealabil postat de gpalama
Asa te rog si eu pe tine, lasa postul in pace si nu mai bag sectarisme din ale tale, otravi pentru necunoscatori... poate poate te crede vreunul si faci paguba in vecie.
N-am bagat-postat decat ceea ce cred, am tot dreptul sa scriu la subiect!
Tu ai sarit sa-mi vanezi ce scriu si sa ma analizezi si sa-ti dai drumul la toate afirmatiile tale pripite, trufase, teroriste, ca un Garcea-Torquemada care stie el mai bine ca oricine. Tu esti sectantul pentru ca sectele si sectantii sunt cei ce nu cred ca ei sunt vinovati ci ca doar altii sunt vinovatii si de aia nu se mai pocaiesc niciodata in ciuda ca fac rele.

La tine intalnesc doar sentinte de parca ai fi infailibil si complet nevinovat in timp ce scoti pe gura toate josniciile posibile la adresa mea!

Deci te dovedesti de sectant in timp ce eu te-am iertat mereu si te iert si acuma deci ma dovedesc a fi in Duh Ortodox!
Ai tot dreptul sa fii nebun pe limba ta.
Si avem tot dreptul sa spunem ca esti sectar.
Au venit zilele proorocite de calugarii nemteni: ”nevinovatii” mormormormortodocsi ce nu vor sa moara ortodocsi, putori duhovnicesti idolatre ce nu pot fi vinovate in ciuda tonelor de blesteme si hule turnate la adresa adevratilor ortodocsi, ii fac nebuni pe drepti (crstinii ortodocsi) iar pe Cele 7 Tr.Ap. ale Domnului ii fac derbedei si secta rea. Culmea ”orbilor et corbilor” : nu pot vedea minunile, vindecarile, proorociile, viata sfanta, curata, ortodoxa, nu pot pricepe cum de ei nu stiu, cer semne si minuni ca sa creada, refuzand sa auda, sa vada si sa citeasca mesajele, negand evidenta, argumentul apa, argumentul umilintei si smereniei, orice argument cinstit, marturisindu-se numai pe ei si aruncand pe altii... si pe mine (pacatosul).

Citat:
Si avem tot dreptul sa repetam ce spune SFANTA BISERICA. NIP ESTE O SECTA SI TU ESTI UN SECTAR.
Aia a spus o echipa de foarte pripiti ai ortodoxiei-corcite nu Sfanta Biserica Ortodoxa si voi plini de obedienta si lasitate loviti in cei mici (adevaratii ortodocsi, cele 7 Tr. Ap. care nu s-au inchinat antihristului comunist) la nesfarsit.

Cine v-a pus pe voi pe scaune de judecata? Unde a zis Domnul Iisus ca a venit sa judece si sa dea cu toiagul?

V-ati luat singuri acest drept sa JUDECATI si sa loviti si iata l-ati judecat pe Dumnezeu, vai voua!!!... si L-ati gasit graindu-si Cuvantul si invatand in sCNIP pe cei mici si L-ati socotit sectant si nebun sau mai rau, L-ati socotit satana.

Citat:
Deci gura mica si nu mai comenta pe forum. Din ce tin minte ai antecedente desstul de mari. Tocmai ca deviezi si esti toxic.
Nu ti minte ci esti decat un flasnetar viclean care ma scoate recidivist cenzurandu-mi dreptul la replica. Ti-am repetat de zici de ori ca inchizitia de pe forum condusa de necredinta celor ca tine ce neaga Cele 7Tr.Ap si teoria PacMan3D fabricata de mine personal sub Har divin au pacalit adminul asa ca tine sustinand ca eu am probleme, ca-s trol, ca-s nebun, ca mint, ca sunt contra ortodoxiei, ca-mi bat joc si tot felul de alte minciuni tragand sirena lui Roaita de coada ca sa urle ca o pisica calcata pe oua sa se sesizeze politia si asa m-au denigrat la nesfarsit ca tine pe toate firele de discutie.

Deci tu cu echipa de inchizitori necredinciosi care calcati legea si instigati la sclavie si exclusivism si la cenzura nedreapta sunteti recidivistii. In cazul tau se vede ca esti recidivist la fiecare postare si pe toate firele de discutie. Repeti intruna ca un flasnetar confuziv de pe pozitia de Garcea-Torquemada confundand cele 7 TR. Ap. cu sectele si lovind in toti cei ce cred pentru necredinta voastra caci iubiti mai mult blestemul si hula decat iertarea, Trambitarea si Binecuvantarea.

Nu stii ce e o secta, nu stii care duh rau curge din secte dar iti permiti sa versi tone de sentinte si josnicii la nesfarsit.

Sectarul inclusiv ortodoxul-sectar asa ca un idoleu nu crede niciodata ca e vinovat ci o face numai pentru ca sa fie luat de sef, de smerit inaintea oamenilor, sa fie vazut si laudat de altii si pentru asta sa fie considerat mare smintisor, foarte teolog, cand defapt el se crede infailibil si niciodata el nu e vinovat orice ar face si oricate si-ar permite. Pricepi acum duhul rau care iese din secte si din sectarii care asa s-au ”botezat” la baia comunala ca un fel de juramant ca ei nu vor mai fi niciodata vinovati si asta cred ei de atunci, oricat ar pacatui si gresi, ei se incred ca nu sunt niciodata vinovati socotindu-se mai tari ca papa. AI INTELES DECI CE INSEAMNA EGIPSIHOLOGIA SECTARA INFILTRATA IN ORTODOXIE si pe care o constat la inchizitaia de pe forum care si-a luat orice drept divin si osandeste pe oricine?

Citat:
Deci tu daca scrii 2 linii scoti 10 erezii.
Zise Garcea invartind marota sectelor si ereziilor ca pe pulan crezandu-se pus de ortodoxie pe post de mare inchizitor.
Unul care nu accepta argumentul APA nu are ce sa stie el de erezii. Tu practic propovaduiesti stiinta-falsa, globalista a globalailor si platistilor-farfurisiti, minciuna, lumea pagana moderna, deci mai eretic si mai judecator nu am intalnit (afara de mine).

Domnul a poruncit:”voi sa nu judecati! Voi iubiti-va unii pe altii si sa iubiti inclusiv pe vrajmasii vostrii si nu judecati gandurile omului!” ceva de genul asta ca nu tiu minte prea bine textul Evangheliilor.

Foarte teolog si habar nu ai ce inseamna crestinismul... ca de ortodoxie, de Calea cea dreapta, stramta, fara vina pe ea si fara gresala nici nu poate fi vorba. V-ati luat drujba, bocancii de terorist cu varf si cu toc de otel si toporul in mana si dati cu barda-n copii, in sfintii ingerasi, mai rau ca Irozii.

Citat:
Iar despre scris la subiect tu nu esti ortodox si nu poti scrie corect, ca un ortodox. Tu nu stii ce scrii de fapt...
Oricine citeste poate constata facand cercetare pe firele de discutie cine e cel ce stie ce vorbeste si cine e teoristul obedient la teroristii lumii masoni si iez-uiti si la analizele pripite ala inchizitiei barmanghidonului.

Esti decat un flasnetar pripit repetor de pripeli care negi evidenta, negi asa ca iudeii lasi din vechime obedienti unui sinedriu viclean ce l-a rastignit pe Dumnezeu cu mana lui Pilat, negi lucrarea crestina a ortodoxiei si lucrarea Domnului Iisus-Cuvantul.

Uita eu imi cer iertare cui i-am gresit, inclusiv tie caci sunt vinovat, spun lucruri grele si grave care dor si iata ca te si iert caci nu sunt trimis sa judec pe cineva sau sa dau co toiagul Cuvantului in vreun suflet ci sa spun Adevarul si ceea ce cred.

Cred ca te-am iertat si pe tine si pe cei ce s-au pripit si au osandit cele 7Tr.Ap din pozitia mea de mirean ortodox din BOR. Am acest drept pentru ca eu cred in ele!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 09.04.2021 at 15:13:53.
Reply With Quote