View Single Post
  #28  
Vechi 13.04.2021, 11:50:07
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.273
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Exact asta face diavolul in Biserica.

Prinde pe vreunul ca tine, cu nebunii sectare, cu teorii si il baga in Biserica.

Si apoi asta incepe sa produca prostii, ca tine.
Nu m-a prins diavolul cu nimic, nu sunt sectar, nu m-a bagat in biserica ci sunt botezat ortodox de la nastere, nu mi-a dat diavolul teorii si nu produc nicio prostie. Tot ce spui e o confuzie. Ma confunzi cu cei ca tine care din ortodoxie sustin teoriile globaliste sau farfuriste ale lumii ”stiintifice”. Astea tin de diavol deci ma confunzi cu tine, la tine s-ar potrivii mai degraba ce susti tu stiind tu ce face diavolul in Biserica!

Citat:
Din pacate esti condamnat de BOR si tu si secta ta ordinara.
Pe mine nu m-a condamnat nimeni si preotii din BOR in Har nu au oasndit cele 7 Sf.Tr.Ap. si nici oamenii sau ucenicii si poporul foarte credincios care le urmeaza invatatura si viata sfanta. Doar tu le socotesti trompete sectare. Trambitele nu au fost si nu sunt secte chiar daca inchizitia si justitia pripita si corcita cu sistemul terorist al lumii le-a osandit cu ura proletara si nu poate sa le sufere nimicindu-le si prigonindu-le asa ca tine. BOR a revenit asupra deciziilor pripite in cazul primelor 5 Trambite Apocaliptice, pe a 6-a nu au osandit-o nimeni iar pe a 7-a cand au oasndit defapt mai mult l-au oasndit pe Irineu Bistriteanul silnicindu-l apoi sa osandeasca si sa blesteme ce a uns, ce a zidit. El s-a supus si a rabdat silnicia si terorismul mai marilor lumii corcite, a sefilor rai si necredinciosi dar nu a condamnat cu inima sau cu sufletul sau cu mintea interioara ci cu inima a ramas alaturi de Trambite si de Hristos-Cuvantul asa cum este scris ca trebuie sa rabde crestinul, ortodoxul pe Cale, sa nu cumva sa loveasca in Dumnezeu sau in mai micii Sai, crestinul trebuie sa se supuna stapanilor vremelnici dar nu si cu inima si cu sufletul care ar trabui sa tanjasca cu dor dupa Domnul Iisus si stapanirea lui Dumnezeu. Tu esti obedient la o decizie pripita si slujesti blestemul-grija lumii, esti fricos si te dai mare si te lauzi, slujesti necredinta si corceala lumii! Repeti ca flasnetarul cu cruzime o decizie asemanatoare cu cea de acum 2000 de ani cand Ana si Caiafa au zis ”Acesta huleste” cand Domnul le-a raspuns ca vor vedea pe Fiul Omului venind pe norii cerului! Exact asta sustineti si voi, ca huleste!.. in ciuda evidentei si implinrii Apocalipsei, ca Domnul vine in Cuvant pe norii Cerului impreuna cu sfintii si scrie in Cartile Albe... pentru vremea aceasta si pentru sfarsit!

Citat:
Si de ani de zile repeti si refuzi sa accepti ca ESTI CONDAMNAT DE BOR.
Singuri v-ati condamnat! Pe mine nu m-a condamnat nimeni! (Nu zic c-as fi nevinovat!)

Citat:
Si arunci si improsti mizerie in BOR.
Cele 7 Tr.Ap. nu sunt mizerii si Teoria PacMan3D-nD nu e prostie si nu o arunc in BOR ci ca mirean ortodox din poBOR sciru pe un forum ortodox, marturisesc, imi fac datoria de crestin, cred ceea ce scriu.

Citat:
Si de fiecare data cand ti se spune ca esti un sectar condamnat incepi sa improsti cu mizerii in BOR.
Nu sunt condamnat si nu imprastiu cu nicio mizerie! Visezi, ma confunzi cu sectarii. Eu nu condamn mai marii din BOR dar nici nu vreau sa mint cu obedienta ci sustin ca deciziile respective prin care s-au condamnat cele 7 Tr.AP. sau Cuvantul lui Dumnezeu sunt pripite si se bazeaza pe marturii si argumente pripite! Nu stau in picioare si seamana cu sentintele pripite de acum 2000 de ani, venite din interese lumesti corcite cu sistemele teroriste, obedienta, negarea evidentei (minuni, martori multi-milioane, popor mult, vindecari, viata cuvioasa in saracie, smerenie, blandete, umilinta, HAR, iubire de Dumnezeu, credinta credincioasa, multa mila si empatie, proorocii implinite, ADEVARuri inicontestabile si multe multe altele care dovedesc incontestabil prezenta divina si nicidecum lucrarea satanei care lucreaza paca, trufie, neascultare, nesupunere si razbunare pripita pe cei alesi, pe cei trimisi).

Citat:
Asta ai facut ani de zile si pe forum.
Bineinteles, mi-am sustinut credinta odata ce m-am incredintat! Dupa ce am cunoscut cele 7 Tr.Ap. am realizat citind despre ele ca sunt de la Hristos-Cuvantul si nicidecum nu sunt vrednici de batjocura sau de judecata sau de osanda.
Nu pentru asta e forumul? Nu pentru a ne exprima parerile, credintele, intelegerile, teoriile? Sigur ca am facut tot ce mi-a stat in putinta ca sa va scot din minciunile lumii cu toate stiintele ei idolesti si viclene!


Citat:
Ce iti zic eu continuu este ca esti condamnat de BOR. Ce zici tu continuu este ca nu te intereseaza, ca BOR sunt comunisti aserviti ca totul e o conspiratie.
Nu mai interpreta si spune tu ce zic si ce fac. Tu esti pripit si eu marturisesc ortodoxia si Cuvantul!

Citat:
Te victimizezi ca orice sectar nerusinat care nu intelege ca este doar o sluga a satanei trimisa in Biserica sa aduca tulburare.
Sunt o inchipuire toate cuvintele tale si a celor necredinciosi asa ca tine la adresa mea si a teorie PacMan 3D-nD sau la adresa celor 7Sf.Tr.Ap? Nu ma victimizez ci sunt defaimat si urat si acuzat si judecat si osandit non stop si pe toate firele de discutie de cei necredinciosi asa ca tine care negand evidenta si nevrand sa creada prefera sa fie obedienti sefilor lumii care judeca si nimicesc pripit mai micii Domnului!

Adevarul aduce liniste, pace, bunatate si nicidecum tulburare sau dezbinare. Doar in sfintenie si-n Adevar vom gasi unitatea si pacea caci acolo locuieste Dumnezeu, in adunarile sfintilor, dreptilor, iubitorilor, ascultatorilor! Nu aveti cum sa intrati in odihna daca sunteti vrajmasi cu Trambitele lui Dumnezeu caci nu pe ele le osandati mereu ci pe Cel Care le-a uns si le-a trimis. ”Cine nu va primeste pe voi (Trambitele) pe Mine nu ma primeste si cine pe voi va uraste si va nimiceste, pe Mine ma uraste si ma distruge. ” ceva de genul.


Citat:
De 10 ani de zile pe forum produci tulburare prin "crednita ta"...
Sunt de 20 de ani aici. Doar cei tulburati si smintiti se tulbura si se smintesc. Asa sustineau si faceau propaganda si mai marii ideilor de acum 2000 de ani. ”Secta” asta si liderul lor produce tulburare in popor si creaza dezbinare si ne strica Legea si proorocii dta de Moise.

Credinta mea ca dar de la Dumnezea nu poate aduce decat ce ne da Dumnezeu prin ea... iar Dumnezeu prin Credinta Lui ne da Cale si putere si Har si viata sfanta spre Adevar si spre Cunoasterea lui Dumnezeu!

Citat:
Asta este problema ta
N-am probleme, imi stiu necazul, imi cunosc pacatele, nu sunt un sfant ci un mirean banal din poBOR ce cred si in Cele 7 Tr. Apocaliptice si in Cuv.LuiDumnezeu. Credinta nu este o problema ci ma incununeaza cu cat o am si o traiesc si o manifest. Problema reala e la tine si la voi si la cei ce rerererere-osanditi pripit si refuzati evidenta, refuzati argumentul APA sau toate argumentele trimise la voi de Dumnezeu ca sa Credeti si sa va intoarceti din pacatele si idolii lumii.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 13.04.2021 at 12:08:08.
Reply With Quote