View Single Post
  #29  
Vechi 19.04.2021, 16:25:07
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.280
Implicit Contiuare aici de pe firul cu hule.

Citat:
În prealabil postat de gpalama
Citat:
În prealabil postat de Moroco
(((((Tu nu stii nimic despre mine dar emiti la nesfarsit pareri sigure-trufase-infailibile si te pronunti pe toate firele de discutie de parca ai sti ceva. Defapt tu ”stii” doar ca sunt sectant cand defapt nu sunt sectant ci mirean din BOR (care crede si in Cele7Tr.Ap.!) si de acolo, din necredinta ta tot circul.
Tin minte ca ai fost banat de (5-10 ori) ??? Pentru ... chestii.
Nu tii minte ci eu ti-am marturisit caci m-ai intrebat si atunci ti-am spus ca am fost bannat pe nedrept la insistenta unor exclusivisti si cenzuristi pripiti. Pentru ce? Pentru necredinta voastra (nu puteti si nu vreti sa credeti si in Cele7Tr.Ap.) si atunci eu sunt vinovat si ati devenit teroristi, tortionari, cenzuristi exclusivisti si v-ati inhaitat ca impreuna sa ma haituiti si sa ma hartuiti, sa ma denigrati si sa ma nimiciti exact asa cum procedezi tu mintind pe toate firele de discutie inchipuindu-ti ca-s sectant, deci pentru ura voastra de sectari. Eu nu-s sectar ci mirean din BOR care cred si in Cele 7 Tr.Ap. dar nu poti pricepe ca nici eu si nici Cele 7 Tr. Ap. nu au fost sectari si nu au format secte. Urasti secrarii si ma confunzi cu ei si nu te mai opresti din incercarile de intimidare si terorizare!!!

Citat:
Adica stie tot forumul despre tine, tot forumul s-a pronuntat, Biserica te-a scos afara, noi te-am scos afara, si tot pe unde poti... pe sub usa, pe horn, pe oriunde poti incerci sa iei chipul comunitatii, dar avand alte haine.
Nu s-au pronuntat decat niste pripiti trufasi si infailibili in necredinta lor. Adevarata biserica o marturisesc cei ca mine: ortodoxia si Cele7Tr.Ap. Voi ceilalti sunteti in blestem-grija lumii si ma huliti non stop si pe mine si pe Trambite si pe Hristos-Cuvantul lui Dumnezeu. Nu stiti ce faceti!!!

Citat:
Si ca lupul, ai intrat pe sub gard, sau sarind gardul, cu tot felul de alte haine ca sa...
Am aceleasi haine ortodoxe de la botez si de la Credinta si in Cele 7 Tr.Ap.
Lupii tembeologi sunt cei ca tine, cei trei crai-magi de la apus, niste gazde naive de virus de unde se da atacul, se pripesc si lovesc la nesfarsit fara sa se poata opri nestiind cui slujesc (minciunii, lumii, necredintei).

Citat:
Gura mica, te cunoaste tot forumul, nu eu te-am excomunicat...
Tu ai gura mare pe toate firele de discutie deviind in analize pripite la adresa mea! Deci ar fi cazul ca tu sa taci si sa nu mai agresezi pana nu-ti cad toti dintii. Daca totusi vrei sa ma osandesti la nesfarsit caci altfel nu poti atunci fa-o pe firul asta. Nu vrei.

Te crezi Torquemada si te pripesti mereu ca lasii avand impresia cacei de pe forum sau BOR sau sfintii sunt alaturi de tine ca sa excomunice mireni, Trambitele sau chiar pe Domnul Hristos-Cuvantul. Preotii sunt excomunicati daca indraznesc sa calce canoanele si sa corceasca credinta ortodoxa cu toate credintele si stiintele false ale lumii. Mirenilor li se da o anatema-de-casa daca fac rele si nu mai iubesc pe Domnul Iisus Hristos si nu mai vor sa faca mila. BOR si ortodoxia nu silniceste si nu alunga si nu da afara pe nimeni din biserica!!!

Tu esti pe dinafara de ortodoxie, la fiecare postare te auto-excomunici dovedindu-te cazut in ispita si in judecata, te crezi mare ca un judecator cand Domnul nu a venit sa judece ci sa mantuie. Te crezi in inchizitia ortodoxa care s-a pus pe excomunicat Trambitele Apocaliptice si pe Iisus. BOR nu l-a condamnat decat pe Irineu silnicindu-l sa-si auto condamne lucrarea si binecuvantarea din pricina celor ca tine care pripiti nu au crezut si au osandit pentru ca n-au primit minuni si semne ca sa creada!

Asta e vina mea pe forum si a Celor7Tr.Ap.: necredinta ta! Te umfla si plezneste pe toate firele de discutie deviind spre analizarea mea pripita caci grijalumii-blestemul-hula-laudarosenia nu te lasa ci te orbeste ca sa te razbuni pripit pe sectanti in ciuda faptului ca nu-s sectant ci mirean din BOR.

Nu te mai umfla poruncidu-mi sa tac pe un forum de discutii caci devi penibil!
Nu-mi esti stapan si iata contrazici prin poruncile tale pripite chiar sensul existentei unui forum de discutii.

Te crezi mare ortodox dar te dovedesti doar un mare terorist, un habarnist, un flasnetar pripit care tragi la haita, la comunis, la asociere spre lovire si nimicire.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 19.04.2021 at 16:43:39.
Reply With Quote