View Single Post
  #10  
Vechi 30.09.2009, 21:53:23
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de archanghel Vezi mesajul
Chiar ca nici eu nu stiu ce caut in postarea ta.Probabil urmarea jignirilor ce mi-ai adus in cealalta postare.In mod sigur m-ai luat la ochi sa te descarci de energia aia negativa de care vorbesti.Stai in visul tau,viseaza mai departe,chiar daca nu sint adevarate,sint placute,si noi de fapt,asta cautam.NU CONTEAZA DACA E ADEVARAT.
Pe mine,doamna Cocos,m-ai lamurit.VOI STA DEPARTE DE TINE.
Amin.
Archanghel, măcar acest topic al Rugăciunii să nu-l mânjim cu ură și cu răzbunare ! Folosește pentru refulări de acest gen mesageria privată . << A TE RUGA PENTRU CEI CE FACANDU-ȚI RAU, TE-AU AJUTAT SA TE MANTUIEȘTI, IMITAND PE HRISTOS, E SUPREMA TREAPTA A IERTARII >> ( Filocalia XII ) . Precum și << ÎN ÎNDELUNGA RABDARE TREBUIE SA ARAT NUMAI REȚINEREA DE LA A RASPUNDE LA RAU CU ALT RAU, CI ȘI ÎN A NU AVEA UN GAND DE NEMULȚUMIRE FATA DE EL >> ( Filocalia XII ) . Răutatea pe care o arăm altora, ne stăpânește în primul rând pe noi . Vrem să dureze răul asupra altuia ? Va stăpâni răul în veci asupra noastră ! Nu vrem eliberat pe cel ce ne-a făcut rău ? Nu vom fi nici noi liberi ! << DE NU IERȚI , NU EȘTI LIBER DE STAPANIREA UNEI PATIMI ȘI FARA VOIA TA NICI DUMNEZEU NU TE POATE FACE LIBER . APOI NU PUTEM FI LIBERI UNUL FARA ALTUL ; NE CONDIȚIONAM ÎN LIBERTATE PRECUM NE CONDIȚIONAM PRIN DEPENDENȚA UNUL DE ALTUL. ( și foarte important de reținut : DUMNEZEU NE ELIBEREAZA DEODATA PE AMANDOI CAND NE-AM ELIBERAT RECIPROC UNUL PE ALTUL >>
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote